• Strona 1 z 1
  • 1
Forum uCoz » Zarządzanie systemem » Ogólne pytania » Brak elementów strony po wylogowaniu (Po wylogowaniu znikają elementy strony)
Brak elementów strony po wylogowaniu
Paweł
Postów: 2
Reputacja: 0
Wiadomość # 1 | 16:55
Witam. Mam taki oto problem. Jestem w trakcie tworzenia stronki. Wrzuciłem na stronę główną między innymi link do filmiku z yt oraz połączenie z kontem yt, kalendarz i wiele innych rzeczy (zdjęcia itp.). Problem polega na tym, że po wylogowaniu i wejściu na stronę jako gość nie widać filmiku z yt i kalendarza. Wszystko inne jest. Co robić ? Mój adres stronki to http://szymonfron.ucoz.pl Pozdrawiam wink
bigblog
Postów: 58
Reputacja: 4
Wiadomość # 2 | 21:04
Paweł, sprawdź uprawnienia grupy użytkowników w Panel zarzadania http://i.imgur.com/XCKOaHX.png i w ustawieniach strony.
Manager of the International Development
(Oct 2013 - Sept 2017) I no longer work for the company
Paweł
Postów: 2
Reputacja: 0
Wiadomość # 3 | 11:30
Witam. Dzięki za szybką odpowiedź. Niestety sprawdzam, patrzę i nie widzę nic podejrzanego. Dodatkowo po wylogowaniu ostatnim razem nie mogę zalogować się ponownie jako admin. Po wpisaniu hasła i wciśnięciu enter następuje odświeżenie i znów jest puste hasło do wpisania. Po wpisaniu znowu to samo. Pozdr.

Dodane (01-10-2015, 11:30)
---------------------------------------------
OK. Jakoś się zalogowałem do panelu zarządzania ale nadal nie widać wpisów umieszczonych jako administrator. Ponieważ nie wiem którego uprawnienia nie ma "gość" postanowiłem na próbę nadać mu wszystkie uprawnienia. No i znowu niespodzianka. Nie mogę zmienić uprawnień użytkowników. Klikając na dane uprawnienie nie mam możliwości odhaczenia go. wacko

rineakathe
Postów: 34
Reputacja: 3
Wiadomość # 4 | 16:16
Na forum wchodzę jedynie, kiedy sama tworzę strony, więc odpowiedź rychło w czas, ale... może komuś w przyszłości się przyda ^_^

Pisząc o kalendarzu itd, zapewne miałeś na myśli tzw. bloki. Ich widoczność edytuje się troszkę inaczej.

1. Logujemy się na stronie jako administrator i wchodzimy w kreator na pasku zarządzania.



2. Znajdujemy bloczek, który nas interesuje i klikamy na niebieską zębatkę.



3. Teraz wybieramy zakładeczkę dostęp i tam ustawiamy widoczność bloku dla poszczególnych grup.

http://wrzuc.se/i/5662fbc0a02e0
^ Tutaj link zamiast obrazka, bo regulamin serwisu zabrania obrazków powyżej 500 px, a Kathe nie chce bana :I

4. Na pasku zarządzania zapisujemy zmiany i ta-da ^_^






To samo możemy zrobić przez panel zarządzania w zarządzaniu wyglądem w sekcji globalne bloki w Pierwszy kontener. Po prostu przy poszczególnych blokach dopisujemy do kodu
Kod
<?if($GROUP_ID$=='tutaj wpisz numer ID danej grupy')?>
Tylko musimy pamiętać o zamknięciu w odpowiednim miejscu znacznika if przez
Kod
<?endif?>
W innym razie system CMS nie będzie nam nawet chciał tego zapisać tongue Ale to już trzeba troszkę umieć, a ja nie umiem tego tłumaczyć >-<




Inny możliwy powód

Może też chodzić o to, że jeżeli sam coś dopisujesz przy użyciu edytora tekstowego lub w tych blokach i użyjesz przykładowo warunku
Kod
<?if($USERS_ON$)?><?if($USER_LOGGED_IN$)?>
i zapomnisz o
Kod
<?else?>
to jeśli użytkownik nie będzie zalogowany to mu zeżre całą resztę strony xP Jak mi coś jeszcze wpadnie do głowy to pewnie tu dopiszę happy

Post edytowany przez rineakathe - Sobota, 05-12-2015, 16:39
Forum uCoz » Zarządzanie systemem » Ogólne pytania » Brak elementów strony po wylogowaniu (Po wylogowaniu znikają elementy strony)
  • Strona 1 z 1
  • 1
Wyszukiwanie: