• Strona 1 z 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum uCoz » Ogólna informacja » Pierwsze kroki z uCoz » Określona wielkość (ogólnie do modułów)
Określona wielkość (ogólnie do modułów)
PrinceDemonic
Postów: 99
Reputacja: 0
Wiadomość # 1 | 00:21
Na podstawie wątku Fantagiro:
http://forum.ucoz.pl/forum/16-128-1#427
proszę o wykaz wszelkich ograniczeń w tworzonych wszystkich dostępnych w uCoz modułach: (dla usługi bezpłatnej i usług płatnych)
- Artykułach; Blogu; Kategoriach; Podstronach; Wideo; Albumy zdjęć; Katalog plików
jak również liczby tworzonych:
Aktualności; Postów i Wątków na Forum.

Nawet nie wpadłem na pomysł zadania takiego pytania, bo nawet nie spodziewałem się takiej odpowidzi o takich ograniczeniach, szczególnie na komercyjnym projekcie.

  • http://ai-bajkianime.at.ua/


http://ai-bajkianime.at.ua
Post edytowany przez PrinceDemonic - Niedziela, 14-04-2013, 03:01
junkie
Postów: 379
Reputacja: 9
Wiadomość # 2 | 19:46
Co do ograniczeń - poza limitem 1000 kategorii, 1000 kategorii na blogu, limitem wielkości przestrzeni na dysku (400mb na początek) nie ma ograniczeń co do ilości postów, aktualności czy wątków.

Gwoli wyjaśnienia - projekt komercyjny to taki za który się płaci ;).

Przed zadaniem pytania skorzystaj z funkcji "Szukaj". Poprawny tytuł oraz dział ułatwi odpowiedź na pytanie.
PrinceDemonic
Postów: 99
Reputacja: 0
Wiadomość # 3 | 21:45
Czyli każdy modół ma wyznaczoną wilkość 1000 Kategorii?

Junkie moje pytanie obejmowało również: Artykuły; Podstrony; Wideo; Albumy zdjęć; Katalog plików jak również, co ważne: Wpisy.

Co do: Wpisów, po prostu zapomniałem dopisać ;)
Post edytowany przez PrinceDemonic - Sobota, 13-04-2013, 21:47
junkie
Postów: 379
Reputacja: 9
Wiadomość # 4 | 11:39
Tak - moduły mają limit 1000 kategorii. Co do: Artykuły; Podstrony; Wideo; Albumy zdjęć - z tego co wiem tam nie ma żadnych ograniczeń (nie licząc wykorzystanej wolnej przestrzeni dyskowej).

Jak już powiedziałem - co do ilości wpisów - też nie ma limitów (co byłoby swoją drogą dziwne aby ograniczać ilość postów).

Przed zadaniem pytania skorzystaj z funkcji "Szukaj". Poprawny tytuł oraz dział ułatwi odpowiedź na pytanie.
PrinceDemonic
Postów: 99
Reputacja: 0
Wiadomość # 5 | 01:58
Zauważ, że w systemie uCoz można tworzyć wpis nadając mu oddzielną stronę na witrynie - który jest również traktowany w uCoz jako oddzielna strona na witrynie.
(dlatego właśnie również pytałem o maks. liczbę wpisów w systemie uCoz.)
Chodzi mi o wpisy dla, których zostaje utworzona osobna strona w systemie uCoz na witrynie; (przewarznie przez administreatora/moderatora) nie o np: wpis - pierwszą wiadomość w nowym wątku wyznaczającą kierunek dysuksji. (dostępny dla każdego użytkownika)
Post edytowany przez PrinceDemonic - Wtorek, 16-04-2013, 02:08
junkie
Postów: 379
Reputacja: 9
Wiadomość # 6 | 12:02
W przypadku takiego rodzaju wpisu - z informacji jakie posiadam wynika że nie ma limitów.
Przed zadaniem pytania skorzystaj z funkcji "Szukaj". Poprawny tytuł oraz dział ułatwi odpowiedź na pytanie.
PrinceDemonic
Postów: 99
Reputacja: 0
Wiadomość # 7 | 18:48
Czyli aby to było całkowicie jasne. Tylko dla kategorii w modułach są ograniczenia do 1000? Reszta jest poza ograniczeniem. (nie chcę sytuacji w której okazuje się, że liczba Blog-ów lub innego rodzaju modułu jest również ograniczona)
Pytam tylko dla całkowitego potwierdzenia. :).
Post edytowany przez PrinceDemonic - Wtorek, 16-04-2013, 18:56
junkie
Postów: 379
Reputacja: 9
Wiadomość # 8 | 21:12
Tak - potwierdzam wszystko co powyżej napisałem. Natomiast musisz mi uwierzyć na słowo - dobicie do 1000 kategorii czy podstron jest naprawdę sporym wyzwaniem i nie spotkałem się jeszcze ze stroną która miałaby problemy z przekroczeniem takiego limitu.
Przed zadaniem pytania skorzystaj z funkcji "Szukaj". Poprawny tytuł oraz dział ułatwi odpowiedź na pytanie.
PrinceDemonic
Postów: 99
Reputacja: 0
Wiadomość # 9 | 21:58
Ja rozumiem jak traktujecie kategorię już od momęntu gdy odpowidziałeś Fantagiro na jej pytanie co do limitu. Reszta to było wyjaśnienie czy są osobne limity w innych modułach.
No i tutaj mamy problem
Poniewaz zaczęliśmy tworzyć bazę danych nadając każdemu artykułowi oddzielną kategorię o tej samej Nazwie. Powód był bardzo jasny i sensowny.
Ponieważ każda kategoria czyli w tym przypadku: Nazwa materiału musi posiadać osobno średnio ~40 podkart - Stron jeśli nie więcej (na początek; ta średnia zostanie zwiększona do około 160 a później znacznie więcej), które poszły pod wpisy lub blog. Nazwy materialów muszą obowiązkowo mieć dodane opcje dla użytkowników typu komentarze itd. Tylko w kategoriach był dołączony modół aktywny typu komentarze i więcej. Donfael było to na rękę ponieważ kategorie już posiadały dołączony omawiany modół komentarzy i dodatki z tym związane.

Ja sam osobiście uważam, że przekierowanie z Kategorii następnie do wpisów lub blogu z materiałem w następnych etapach podinfoirmacji jest jasne dla mnie i czytelne w Panelu zarządzania. ,Skakanie' z Kategorii do Artykułu a następnie do wpisu i kolejne do podstrony aby udało się umieścić wskazaną liczbę materiału nie przekraczając limitu kategorii (właściwie z konieczności ominięcia tego) napewno sam też rozumiesz, że jest to jest chaotycznym rozrzutem w Panelu zarządzania (nie mówiąc już o tym co będzie widział użytkownik na przejściach do cofnięcia).

W ten sposób nadając oddzielną kategorię dla każdej nazwy dla materiału limit przy zakładanej liczbie materiału bardzo szybko się nam skończy. Dlatego Donfael była bardzo zirytowana taką informacją szczególnie, że już zaczęła dodawać wstępnie materiał.

Swoją dorogą ja nie rozumiem kompletnie dlaczego taki modół jak Kategorie traktowany u Was tak poważnie jako niemal Sekcja posiada element komentarzy i podobne dodatki dla użytkowników itd., a Podstrony, które są kierowane jako ustawine pod masowe wklejanie podinformacji co ciekawe nie posiadają takich modułów.
Sam fakt, że są takie ograniczenia powinien być jasno dostępny w informacji bo łatwo się pomylić widząc jak jest traktowana kategoria spoglądając na modół komentarzy (moim zdaniem bardzo łatwo - sądzę, że niemal każdy użytkownik nie wie i sądzi, że Kategoria jest elementem podinformacji do wklejania dowolnej liczby materiału)

Donfael prosiła mnie ze względu na już wykonaną pracę i brak modułu omawianego (mimo że wiem, że można go wkleić z zewnątrz np: do podstron) o poproszenie o zniesienie tego ograniczenia. Dlatego jeśli mogę Cię prosić, zamierzam tą prośbę umieścić w dziale Sugesti dot. ...
Post edytowany przez PrinceDemonic - Wtorek, 16-04-2013, 23:56
junkie
Postów: 379
Reputacja: 9
Wiadomość # 10 | 11:50
Dzięki za wyczerpujący opis. W skrócie odpowiadając zarówno Kategorie jak i Podstrony w założeniu miały dwa zupełnie inne zastosowania stąd taka różnica w ich wyglądzie i możliwościach ich wykorzystania. Nie ukrywam że stosując wasze podejście oraz sposoby wykorzystania kreatora pozwala zastanawiać się nad rzeczywistym wyborem takiego a nie innego modułu do właściwej pracy.

Reasumując - owszem możesz dodać posta w dziale dotyczącym sugestii albo tutaj: http://forum.ucoz.pl/forum/30-101-1

Zgłoś się też do mnie w momencie dobicia do granicznej liczby 1000 kategorii - zobaczymy co będę w stanie na to poradzić B).

Przed zadaniem pytania skorzystaj z funkcji "Szukaj". Poprawny tytuł oraz dział ułatwi odpowiedź na pytanie.
PrinceDemonic
Postów: 99
Reputacja: 0
Wiadomość # 11 | 22:02
Nie, tak być niestety nie może.
Nie możemy podejmować decyzji później już po zainwestowanym czasie i określonej pracy.
My tak nie pracujemy.
junkie
Postów: 379
Reputacja: 9
Wiadomość # 12 | 10:04
Jak wolisz. Jednakże zaufaj mi - z doświadczenia wiem że przekroczenie limitu 1000 jest wyzwaniem.
Przed zadaniem pytania skorzystaj z funkcji "Szukaj". Poprawny tytuł oraz dział ułatwi odpowiedź na pytanie.
PrinceDemonic
Postów: 99
Reputacja: 0
Wiadomość # 13 | 19:03
To nie jest tak. Dodając do każdej kategorii osobną nazwę dla osobnej karty - strony; osiąga się to w naszym przypadku momentalnie. Donfael ledwo co zaczęła dodawać karty - strony, a już osiągnęła ponad 100 kategorii. Ja sam jak zacznę to robić w ciągu kilku dni osiągnę limit.

Nie muszę chyba dodawać, że nie budujermy witryny typu: ,domowa witryna'
Lub skladającej się z góra kilkudziesięciu Kart - Podstron.
Post edytowany przez PrinceDemonic - Czwartek, 18-04-2013, 19:16
junkie
Postów: 379
Reputacja: 9
Wiadomość # 14 | 10:00
Ok - a ile planujecie docelowo posiadać kategorii?
Przed zadaniem pytania skorzystaj z funkcji "Szukaj". Poprawny tytuł oraz dział ułatwi odpowiedź na pytanie.
PrinceDemonic
Postów: 99
Reputacja: 0
Wiadomość # 15 | 04:43
Cóż, nie wiem jak to mam napisać.
Wstępnie planujemy 7 tysięcy podstron. Do każdej podstrony będzie co najmniej 160 kart - kategorii.
To są założenia wstępne i z pewnością zostaną one zwiększone. (piszę tu o jednym języku) Osobno kiedy witryna stanie się wilojęzykowa te wilkości znacznie się zwiększą. Nie będzie dobieranego języka pod daną kartę, ale każdy język będzie miał osobną indywidualną kartę - kategorię

W tym przypadku nie ma sensu stosowania jakiegokolwiek ograniczenia w liczbach co do kart - modułów.

  • http://ai-bajkianime.at.ua/


http://ai-bajkianime.at.ua

Dodane (23-04-2013, 04:43)
---------------------------------------------
Dobra, teraz to już odpowiedź musisz mi dać natychmiast.
Ledwo co zacząłem pracę z materiałem a w ciągu 2godz. osiągnołem 700kategorii; to nawet było 1,5godz. (tak, kategoria w mniej niż 10 sekund. - zwyczajnie przekopiowywanie już wcześniej przygotowanego materiału w kartę czyli zoptymalizowana praca)

Mówiłem, że u nas dodając systemem kategoria dla karty ze względu na moduły i porządek w Panelu zarządzania limit osiągnie się momentalnie.

Teraz albo wczytam osobny modół komentarzy i innych dodatków dla użytkowników dla podstron i całkowicie przekonfiguruję rozmieszczenie danych w Panelu zarządzania nie mówiąc już o przenoszeniu spowrotem materiału na podstrony albo zmieniamy dostawcę witryny.
Bo zwyczajnie jesteśmy przblokowani.
Po prostu proszę o ściągnięcie tego limitu i po problemie.
Post edytowany przez PrinceDemonic - Wtorek, 23-04-2013, 04:45
Forum uCoz » Ogólna informacja » Pierwsze kroki z uCoz » Określona wielkość (ogólnie do modułów)
  • Strona 1 z 2
  • 1
  • 2
  • »
Wyszukiwanie: