• Strona 1 z 1
  • 1
Forum uCoz » Zarządzanie systemem » Zarządzanie kontem » Konto uID.me
Konto uID.me
PrinceDemonic
Postów: 99
Reputacja: 0
Wiadomość # 1 | 22:28
Obserwuję dziwne zachowanie swojeko konta uiD.me od wczoraj i dokładnie dziś w tym momęcie - kiedy piszę ten wątek.
Po zalogowaniu nie pojawiają się karty normalnie widoczne dla właściciela:
widnieją tylko 2:
- Główna
- Szczegóły
Nie ma możliwości edycji z prawej strony.
Wszystko widnieje tak jak dla gościa odwiedzającego konto.
Obserwuję, ponieważ wczoraj po 14 był identyczny problem; wieczorem po 20 już tego nie było; konto działało jak zawsze.

Osobno: Dalczego po poprawnym zalogowaniu i wyświetleniu konta nie działają dodatkowe karty? (przekierowuje na błąd 404)
Wiem że jest dodatkowa możliwość edycji z pulpitu Webtop.
Post edytowany przez PrinceDemonic - Wtorek, 09-04-2013, 22:31
junkie
Postów: 379
Reputacja: 9
Wiadomość # 2 | 00:41
Karty można dowolnie zamykać i otwierać - może zostały przez Ciebie właśnie zamknięte//zminimalizowane i ich nie przywróciłeś.

Sprawdziliśmy działanie pulpitu Webtop'a i nie udało nam się powtórzyć danego błędu oraz nikt inny takich anomalii nie zgłaszał.

Co do dodatkowych kart i błędu - zrzuty ekrany byłyby bardzo pomocne - tak jak i informacje o jakich kartach mówisz. Po zalogowaniu do Webtop'a możesz przejść do Panelu Zarządzania danej strony oraz edytowania ustawień samego Webtopa.

Przed zadaniem pytania skorzystaj z funkcji "Szukaj". Poprawny tytuł oraz dział ułatwi odpowiedź na pytanie.
PrinceDemonic
Postów: 99
Reputacja: 0
Wiadomość # 3 | 00:08
Nie zostały zminimalizowane. Widziałbym to.
To zachwanie konta jest zmienne. Obecnie wszystko oprócz zakładek działa proawiodłowo.
Jest dokładnie jak w temacie edytowanym z nazwy: "Kreeator nie działający"
Co jakiś czas występują anomalie, których Wy nie obserwujecie, a które ja obserwuję wraz z użytkownikiem: Donfael jednocześnie z różnych miejsc sprawdzając to z różnych przeglądarek.
junkie
Postów: 379
Reputacja: 9
Wiadomość # 4 | 10:34
Cóż - nie pozostaje mi nic innego niż prosić o wklejenie zrzutów ekranu jeśli takie zachowanie znowu będzie miało miejsce. O wiele łatwiej jest sprawdzać daną niespójność jeśli zostało to "uwiecznione".
Przed zadaniem pytania skorzystaj z funkcji "Szukaj". Poprawny tytuł oraz dział ułatwi odpowiedź na pytanie.
PrinceDemonic
Postów: 99
Reputacja: 0
Wiadomość # 5 | 04:31
Sytuacja się powtrza więc nie pozostaje mi nic innego: (obserwuję to ja i Donfael)

System: Windows 8 En.; Windows 7 U. Sp1.; Windows XP Pro. Sp.3
Data obserwacji (dla systemu Windows XP Pro Sp3: jakieś 5minut przed napisaniem wątku :).

Jak widać jest tu wykorzystana przeglądarka Chrome: (na czerwono zaznaczone logowanie oraz widoczne brakujące karty bez możliwości ich otwarcia)

Jak widać wygląda to dość zabawnie :), tak jakbym nie był w ogóle zalogowany; mogę nawet mrugnąć do siebie ;).

A oto wynik jak widać w przeglądarce K- Meleon: (na silniku FireFox) (niemal ten sam czas obserwacji)

Jak widać już jest możliwość otwierania kart (widoczna możliwość: faktycznie po kliknięciu przekierowuje w błąd: 404 ;). jak też są widoczne standardowe po zalogowaniu.

Oto efekt kilknięcia/próby otwarcia jakiejkolwiek karty na powyższej przeglądarce K-Meleon(FireFox) (na przeglądarce Chrome nie ma w ogóle takiej możliwości otwarcia jakiejkolwiek karty: nawet z tych widocznych; funkcja w ogóle nie reaguje)

Widać, że użytko przeglądarki K-Meleon do próby otwarcia karty.

Chyba nie muszę nagrywać wideo aby bardziej uwiarygodnić efekt próby otwarcia karty na przeglądarce na silniku FireFox: błędu: 404 biggrin

Obserwuję to nie tylko ja, ale również: Donfael - tak, posiada Ona dostęp do mojego konta uID.me. biggrin (na różnych przeglądarkach sprawdzane, nie tylko te)
Post edytowany przez PrinceDemonic - Niedziela, 14-04-2013, 05:04
junkie
Postów: 379
Reputacja: 9
Wiadomość # 6 | 11:40
Screen pierwszy i drugi - jest to normalne zachowanie systemu uCoz. Ma to związek z bezpieczeństwem i ilością sesji na więcej niż jednej z przeglądarek jednocześnie. Podczas gdy jesteś zalogowany i pracujesz na jednej z przeglądarek - wszystkie pozostałe sesje w innych przeglądarkach automatycznie tracą ważność - stąd też pojawia się niepełne okno i brak wszystkich zakładek (oraz pole wyloguj). Jeśli teraz przeładujesz stronę - zostaniesz już w 100% wylogowany.

Natomiast co do nieaktywnych okien (trzeci screen) - obecnie w profilu uID kilka z nich jest rzeczywiście nieaktywnych (Zdjęcia, Twinki, Notatki, Blog) i kliknięcie na te okna w zależności od przeglądarki są albo nieaktywne (wyłączone) albo przekierowują do błędu 404. Strony te będą w przyszłości uzupełnione i "dokończone".

Przed zadaniem pytania skorzystaj z funkcji "Szukaj". Poprawny tytuł oraz dział ułatwi odpowiedź na pytanie.
PrinceDemonic
Postów: 99
Reputacja: 0
Wiadomość # 7 | 00:15
To nie tak junkie.
(zauważ, że dopisałem, że nie tylko ja to obserwuję: poprosiłem o sprawdzenie również drugą osobę. Oczewiście, że przed sprawdzeniem przez Donfeal, wylogowałem się z swojego konta uID.me - to dość logiczne aby tak zrobić)

Efekt widoczny na pierwszym i drugim screenie pochodzi z pojedyńczego jednocześnie w danym momęcie logowania.
(jak najbardziej wylogowałem się przed kolejnym logowaniem - sprawdzeniem na innym silniku/innej przeglądarce. Zrobiłerm to tak jak wpisałem powyżej: niemal w tym samym momęcie; dla własnego sprawdzenia i tutaj: aby dokładniej przedstwić sytuację)
junkie
Postów: 379
Reputacja: 9
Wiadomość # 8 | 11:49
To właśnie tak działa :). Nie ma znaczenia czy logujesz się na jednym komputerze i paru przeglądarkach czy też na wielu komputerach jednocześnie. Zawsze będzie aktywna tylko jedna sesja - ta na której pracujesz. Automatycznie wszystkie pozostałe tracą ważność i zostajesz z nich wylogowany. A anomalia zniknie jeśli przeładujesz stronę i chwilę odczekasz - gwarantuje. A efekt ten uzyskałeś bo prawdopodobnie miałeś jeszcze gdzieś aktywną sesję.
Przed zadaniem pytania skorzystaj z funkcji "Szukaj". Poprawny tytuł oraz dział ułatwi odpowiedź na pytanie.
PrinceDemonic
Postów: 99
Reputacja: 0
Wiadomość # 9 | 19:17
Nie miałem aktywnej sesji junkie. Odczekałem kilkanaście sekund licząc pracę robota (w założeniu oczewiście)
Chodzi tylko o 1 otwartą sesię.
Nie tylko u mnie, w przypadku sprawdzania gdzie indziej również 1 otwarta sesja. (wcześniej się wylogowałem i zanim poprosiłem i nastąpiło połączenie u Donfael minęło co najmniej 2minuty)
Nie trzymam 100~ kart otwartych na komputerze ;).

W każdym razie dzięki za pomoc junkie.
Staram się już wszelkie edycje wprowadzać z pulpitu Webtop.
Post edytowany przez PrinceDemonic - Wtorek, 16-04-2013, 19:36
junkie
Postów: 379
Reputacja: 9
Wiadomość # 10 | 21:09
Pamiętaj że pojedyńcza sesja jest ważna dłużej niż kilka minut :).
Przed zadaniem pytania skorzystaj z funkcji "Szukaj". Poprawny tytuł oraz dział ułatwi odpowiedź na pytanie.
PrinceDemonic
Postów: 99
Reputacja: 0
Wiadomość # 11 | 22:47
Twierdzisz, że wasz robot na serwerze zatwierdza wylogowanie po kilku minutach od momęntu wylogowania po stronie użytkownika?

Nawet w takim przypadku widoczny screen 1 jest pierwszym logowaniem tego dnia lub pierwszym od dłuższego czasu. Obserwuję to co jakiś czas. Aktualnie jest ok. ale zmienia się to co jakiś czas. (oczewiście mówię o pojedyńczym logowaniu: w przypadku gdy ktoś włącza jednostkę i loguje się 1 raz)
Donfael również to zaobserwoawała: nie miała wcześniej włączonej mojej sesji konta :). Jestem tego pewien. :D.

W każdym razie dzięki.
Proszę Cię jedynie o odp. odnośnie tego pytania. (po prostu nie chce mi się już tego pisać i wychodzić na nie wiadomo jakiego ważniaka :D. )
Post edytowany przez PrinceDemonic - Wtorek, 16-04-2013, 22:52
junkie
Postów: 379
Reputacja: 9
Wiadomość # 12 | 10:22
Nie tyle robota po stronie serwera co informacji o sesji zapisanej w danym ciasteczku na komputerze. Jeśli jedna sesja jest aktywna - tym samym wszystko pozostałe sesje (ciasteczka) - stają się nieaktywne i sesje są wygaszane. Tak właśnie działa ten system zabezpieczeń :). Mam nadzieje że teraz ostatecznie rozwiałem twoje wątpliwości.
Przed zadaniem pytania skorzystaj z funkcji "Szukaj". Poprawny tytuł oraz dział ułatwi odpowiedź na pytanie.
szefmleczarni
Postów: 1
Reputacja: 0
Wiadomość # 13 | 14:05
junkie, witam mam pewien poroblem, nie moge zalogowac sie na swoja strone przez google facebooka ani przez uID nwm co robic moge zalogowac sie do panelu ale chodzi mi o to ze jak wchodze na swoja strone probje sie zalogowac na niej to odswierza sie i nic po za tym. Prosze o pomoc nwm co robic sprawdzilem juz wszystko co moglem i nadal nwm
Forum uCoz » Zarządzanie systemem » Zarządzanie kontem » Konto uID.me
  • Strona 1 z 1
  • 1
Wyszukiwanie: