Wiadomość # 1 | 14:18

Czym jest moduł "Księga Gości"?
Księga Gości to jedna z najstarszych i najpopularniejszych form informacji zwrotnej dla właściciela witryny. Dzięki niej otrzymasz informację od użytkowników na temat twojego systemu a komentarze będą pojawiały się właśnie w module księgi.

Jaka jest różnica pomiędzy Księgą a Forum?
Komunikacja na forum to dyskusja. Nielimitowana ilość użytkowników może uczestniczyć w niej w tym samym czasie. Księga gości działa na zasadzie pytania-odpowiedzi.

Jak zainstalować Księgę Gości?
Zaloguj się do Panelu Zarządzania dodając /admin do nazwy strony. Przejdź do folderu modułów - "Nieaktywne". Znajdź "Księga gości" i kliknij. Wybierz "Zainstaluj moduł".

Jak odinstalować moduł Księgi?
Zaloguj się do Panelu Zarządzania dodając /admin do nazwy strony. Przejdź do Księgi Gości. Znajdź "Odinstaluj moduł" i wybierz go. Odpowiedz na sekretne pytanie i wybierz ponownie "Odinstaluj moduł".

Chcę pozwolić/zablokować użytkowników którzy nie są zarejestrowani na mojej stronie do zostawienia wiadomości. Jak to zrobić?
Zaloguj się do Panelu Zarządzania dodając /admin do nazwy strony. Przejdź do Użytkownicy - Grupy użytkowników - Ustawienia praw dla wszystkich grup - Księga gości. Ustaw odpowiednie prawa wedle potrzeby i kliknij przycisk "Zapisz" na dole strony.

Chcę aby nowe wpisy pojawiały się na początku/końcu księgi. Jak to zrobić?
Zaloguj się do Panelu Zarządzania dodając /admin do nazwy strony. Przejdź do Księga gości - Ustawienia modułu - Wyświetlaj nowe wpisy - wybierz Góra/Dół a następnie zapisz zmiany.

Nie chcę aby wszystkie wiadomości były wyświetlane w Księdze Gości. Czy jest sposób na sprawdzenie wiadomości użytkowników przed ich publikacją?
Tak - możesz użyć pre-moderacji. Zaloguj się do Panelu Zarządzania dodając /admin do nazwy strony. Przejdź do Użytkownicy - Grupy użytkowników - Ustaw pozwolenia dla wszystkich grup - Księga Gości - Moderuj nowe wpisy. Zaznacz grupy których wpisy chcesz pre-moderować i kliknij "Zapisz".

Gdzie mogę zaznaczyć/zmienić nazwy pól w Księdze gości?
Zaloguj się do Panelu Zarządzania dodając /admin do nazwy strony. Przejdź do Księga gości - Ustawienia modułu - Pola w formularzu wiadomości. Zaznacz pola które mają być wyświetlane i kliknij "Zapisz".
Nazwa pól może być zmieniona w Wygląd - Zarządzanie wyglądem (szablonu) - Księga Gości - Formularz dodawania nowych wiadomości.

Nie chcę aby użytkownicy publikowali niepoprawnych słów w mojej Księdze gości. Co powinienem zrobić?
Funkcja "Wypisz wszystkie słowa i ich odmiany" powinna tutaj pomóc. Zaloguj się do Panelu Zarządzania dodając /admin do nazwy strony. Przejdź do Księga gości - Ustawienia modułu. Słowo i jego odmiana musi być wpisana osobno i oddzielona znakiem równości (=). Każda para musi być wpisana w nowej linii.

Czy istnieją jakieś ograniczenia co do ilości wpisów w Księdze Gości?
Maksymalny numer wpisów to 80000. Jeśli ilość wpisów przekroczy ten numer, stare zostaną automatycznie usunięte.

Przed zadaniem pytania skorzystaj z funkcji "Szukaj". Poprawny tytuł oraz dział ułatwi odpowiedź na pytanie.