Wiadomość # 1 | 19:26


Znak wodny: Własne kolorowe czcionki lub obraz? Teraz to możliwe! (Aktualizacja 5-2014)


Wielu spośród naszych użytkowników czekało na tę aktualizację lub wielokrotnie nam ją sugerowało. Dziś z radością informujemy, iż stała się ona faktem! Możliwość używania różnorakich styli oraz dodawania jako znak wodny własnych obrazów została oficjalnie dodana jako kolejna funkcja uCoz! Wszelkie szczegóły opisujemy poniżej.

Zacznijmy więc od informacji najbardziej istotnej: możliwość dodawania własnych obrazów jako znaków wodnych dostępna jest jedynie dla użytkowników premium (opłata za usunięcie baneru reklamowego).

Dlaczego właśnie tak? Odpowiedź jest prosta: funkcja ta powoduje dostatecznie duże obciążenie naszych serwerów- to czyni niemożliwym udostępnienie jej dla wsystkich darmowych kont. Mamy jednak dobre wieści również dla użytkowników korzystających z darmowego uCoza- teraz możecie ustawić kolor, rozmiar oraz czcionkę tekstu znaku wodnego według własnych upodobań!


Spójrzmy teraz, jak nowa funkcja wygląda w Panelu Zarządzania:

Oraz jak prezentuje się na obrazach:

FAQ dla znaków wodnych:


Pytanie: Do jakich obrazów dołączany jest znak wodny?
Odpowiedź: Do wszystkich; zarówno tych dodanych poprzez moduły strony jak i tych załadowanych przy pomocy Menadżera Plików.

Pytanie: Czy wystarczy kupić płatny dostęp raz aby następnie już zawsze używać znaków wodnych w formie obrazu? Odpowiedź: Nie, takie działanie nie jest możliwe. Znak wodny w formie obrazu będzie dołączony do danego obrazka tak długo jak płacić będziesz za usługę usunięcia baneru reklamowego. Jeżeli opłacony okres dobiegnie końca, zostaną przywrócone domyślne ustawienia znaku wodnego.

Pytanie: Czy mogę załadować własną, wybraną czcionkę, która będzie użyta w znaku wodnym?
Odpowiedź: Nie, nie jest to możliwe. Możesz jednak w każdym edytorze graficznym stworzyć własny obrazek składający się z danej czcionki oraz przezroczystego tła i dodać go jako znak wodny typu "obraz".

Pytanie: Co się stanie, jeżeli usunę obraz znaku wodnego z Menadżera Plików mojej strony?
Odpowiedź: Jeżeli system nie znajdzie obrazu znaku wodnego, przywrócone zostaną domyślne ustawienia.

Pytanie: Ustawiłem własną czcionkę, kolor oraz rozmiar znaku wodnego, nie pojawia się on jednak na załadowanych obrazach. Co jest nie tak?
Odpowiedź: Najbardziej prawdopodobne jest, że rozmiar czcionki jest zbyt duży w stosunku do dodanego obraz. Jeżeli znak wodny nie zmieści się w całości na danym obrazie, nie jest on do niego dodawany.

Pytanie: Jakie właściwości nowych znaków wodnych dostępne są dla użytkowników korzystających z płatnych usług a jakie- dla użytkowników niepłacących?
Odpowiedź: Możliwości nowych znaków wodnych opisujemy w tabeli poniżej:

Właściwość
Konto darmowe
Konto płatne
Stare znaki wodne (standard)
Możliwość zmiany czcionki
Możliwość zmiany rozmiaru czcionki
Możliwość zmiany koloru tekstu
Ramka wokół tekstu
Możliwość zmiany koloru ramki wokół tekstu
Możliwość zmiany pozycji znaku wodnego
Możliwość zmiany stopnia przezroczystości znaku wodnego
Możliwość ustawienia jakości kompresji obrazu po dodaniu znaku wodnego
Znak wodny w formie obrazuZachęcamy do zamieszczania poniżej swoich pytań oraz sugestii! Dodać możecie również obrazy z nowymi znakami wodnymi ze swoich stron- pokażcie własne przykłady i możliwości tej nowej funkcji!