Wiadomość # 1 | 13:49

W tym wątku opiszemy zmiany jakie pojawiły się ostatnio na stronie uCoz.pl. Na początek pragniemy poinformować że ten wpis nie jest recenzją - to raczej informacja o aktualnych zmianach. To dopiero początek - nowy rok przyniesie nie jedno uaktualnienie - wszystko po to aby korzystanie z naszego kreatora było coraz wygodniejsze.Pierwsza zmiana to nowy ekran i formularz rejestracji uCoz. Kształt i rozmiar został zredukowany, zostały dodane również opcje logowania poprzez sieci społecznościowe.Dodatkowo, oferujemy użytkownikom szanse przypomnienia do ostatniej chwili że posiadają konto uID, dzięki czemu mogą wykorzystać je od razu do stworzenia swojej strony www.

Poza tym, twoje konto uID może być połączone z posiadanym przez ciebie kontem w sieciach społecznościowych. Aby tego dokonać - należy zalogować się na stronie http://ucoz.pl, najechac kursorem na swój login i połączyć z siecią w której posiadasz konto.

W przyszłości planujemy połączyć konto uID z numerem telefonu. Dzięki temu zwalczymy dwóch wrogów - podejrzane adresy mailowe oraz twój lęk. Kiedy numer telefonu jest połączony do konta uID nie muisz się martwić o powiadomienia e-mail. I tak jeśli twoja strona deaktywowana ze względu na brak aktywności - wyślemy wiadomość SMS z przypomnieniem abyś przywrócił swoją stronę. Jako bonus - w przypadku gdy twoje konto zostanie przejęte bądź skradzione - będziesz miał kolejny dowód że jesteś jego prawowitym właścicielem.

Rejestracja jest podzielona na dwa kroki, drugi przedstawia poniższy rysunek.Trzeci krok to możliwość stworzenia strony bez wchodzenia w pulpit Webtop'a, mimo że tam również można stworzyć stronę. Jeśli posiadasz już własną strone, możesz zalogować się poprzez uCoz.pl i stworzyć drugą, trzecią itd. stronę. Lista stron nie jest wyświetlana obecnie po zalogowaniu - pracujemy nad tym :).

Dlaczego przywiązujemy tyle wagi do formularza rejestracyjnego? Ponieważ po próbach dopasowania formularza na naszej stronie głównej będziemy oferować możliwość dopasowania go na twoich stronach - w tym wyglądu i dodatkowych funkcji które pomogą nowym użytkownikom. Pracujemy obecnie nad dopasowaniem silnika szablonów dla formularza, tak aby można było tworzyć formularze podobne do szablonów stron.

Łatwiejszy mechanizm rejestracji i tworzenia stron - to plus dla osób pracujących z programem partnerskim. Teraz jeszcze łatwiej będzie zachęcić nowych użytkowników do rejestracji.

Następną zmiana to nowy panel powitalny w Panelu Zarządzania:Cel tej strony jest jasny. Po pierwsze - chcemy pomóc osobą tworzącym po raz pierwszy stronę w uCoz i którzy nie są przyzwyczajeni do pracy z Panelem Zarządzania. Doświadczeni użytkownicy nie będą zaskoczeni odnośnikami do forum czy FAQ, jednakże będą zadowoleni z mniejszej liczby pytań początkujących. Nowością strony powitalnej jest oryginalny wygląd - różniący się od wyglądu Panelu Zarządzania. Strona ta jest pierwszą z wielu które przejdą całkowity redesign w Panelu. Niech to będzie zapowiedź zmian oraz nowego - lepszego wyglądu.

Na deser coś co spodoba się naszym poczatkującym - informacja o implementacji nowego Edytora nagłówków. Nie jest sekretem że najbardziej modyfikowalnym elementem strony jest właśnie nagłówek. Niedługo proces jego optymalizacji będzie bardzo prosty i intuicyjny, będzie też dostępny poprzez Budowniczego z Paska Administratora. Będzie możliwe wybrać obraz z biblioteki lub wysłać go bezpośrednio z komputera, po czym będzie można go wyedytować na stronie za pomocą paru kliknięć. Możliwe będzie dodanie podstawowych efektów dla edycji obrazu we wspomnianym edytorze. Dodatkowo edytor będzie współgrał ze stylami i treścią (tekstem) jaki ma być umieszczony w nagłówku.

To tylko część ze zmian jakie wprowadzimy - o kolejnych będziemy was niezwłocznie informować.

Przed zadaniem pytania skorzystaj z funkcji "Szukaj". Poprawny tytuł oraz dział ułatwi odpowiedź na pytanie.