Wiadomość # 1 | 14:12
Jak widać po tytule postu, dziś przedstawiamy aktualizację jednego z najważniejszych modułów systemu - Forum. Jest to jedna z największych aktualizacji w całej historii istnienia modułu. Oczywiście nie jest ona ostatnią jaką wprowadzimy.

A zatem opiszmy je po kolei!1. Posty Wiki

Nie wszyscy mogą zrozumieć czym są takie posty, zatem ponizej opis znaczenia i funkcji.

Administratorzy i moderatorzy forum bardzo często potrzebują tworzyć wątki z przyklejonym pierwszym postem, w którym zawiera się opis watku, zasady oraz główne informacje. Wiele for wymaga rozszerzonej funkcjonalności dla tego typu postów - np. publikację przez bota forum, zapisywanie poprzednich wersji, możliwość edycji przez użytkowników itp.

Wyobraźmy sobie sytuację: użytkownik tworzy wątek z pytaniem. Wątek rozrasta się i przeradza w dużą dyskusję i czas najwyższy przenieść kluczowe informacje do pierwszego postu w wątku. Ale całość nie należy do autora wątku. Dlatego też administratorzy i moderatorzy mogą łączyć niezbędną wiedzę i informację w całośc i publikować ją w poście w imieniu bota na forum.

Dzisiejsza aktualizacja to pierwszy krok tej funkcjonalności. Jest to początek tworzenia pełnoprawnych postów a'la Wikipedia i ich dalszego rozwoju. Aktywni użytkownicy forum mogą tutaj pomóc, sugerując swoje rozwiązania.

Aby uruchomić tą funkcję - należy najpierw wybrać opcje Stwórz post wiki gdy przyklejasz pierwszy post w wątku w Panelu Zarządzania -> Forum -> Ustawienia modułu:a następnie zaznaczyć pole pod oknem dodawania wpisu: Pierwsza wiadomość tematu jako nagłówek (wyświetlana na wszystkich stronach)Pierwszy post wątku zostanie opublikowany pod nazwą bota na forum. Dane te mogą zostać zmienione jeśli zostanie wybrana opcja Zmiany użytkownika pod avatarem:
2. Filtry wątków

Czasami jest bardzo trudno aby odszukać wątek spośród setek podobnych i dziesiątek stron. Z nowym menu filtrowania jest to o wiele łatwiejsze!

Możesz filtrować wątki poprzez jeden z parametrów: tytuł/opis wątku, autor watku, autor odpowiedzi. Menu jest dostępne w prawym górnym rogu dla wszystkich for.
3. Aktualizacja tagu Hide

Jednym z najpopularniejszych sugestii odnośnie uCoz to dodanie funkcjonalności dla tagu [hide]. Od teraz można nie tylko ukrywać tekst czy linki, ale można też sprawić aby ukryty tekst pojawił się dopiero gdy dany użytkownik przekroczy pożądaną liczbę postów.Uwaga: Opcja chwilowo niedostępna dla edytora wizualnego forum.


4. Ulepszona subskrypcja do wątków i for

Przed aktualizacją, użytkownik musiał dodać post do wątku jeśli chciał/a subskrybować wątek. Od teraz użytkownik może subskrybować dowolny wątek a nawet całe forum za pomocą przycisku Subskrybuj forum. Subskrypcje mogą być zarządzane poprzez specjalnie służącą do tego stronę - odnośnik to twojastrona.ucoz.pl/forum/0-0-1-46
5. Modernizacja wyszukiwania postów użytkownika

Mała, acz bardzo istotna zmiana pozwala na podejrzenie listy wszystkich postów danego użytkownika po kliknięciu odnośnika w jej/jego profilu. Dodatkowo pojawia się informacja o wątku gdzie wiadomość została opublikowana.6. Unikalne zasady forum/sekcji

Wspólne zasady dla forum są standardem, opisują warunki rejestracji i zasad działania itp. Czasami są potrzebne dodatkowe zasady dla indywidualnych tablic na forum. Dotychczas można było publikować je w przyklejonych wątkach. Obecnie, dodając/modyfikując tablicę w Panelu Zarządzania, można ustanowić zestaw unikalnych zasad dla każdego z for. Link do zasad pojawi się na forum automatycznie.
7. Odnośniki w postach (nofollow)

Od teraz administratorzy i moderatorzy dodając linka mogą wybrać jego parametry indeksacji (mogą pozwolić bądź nie na zaindeksowanie danego odnośnika).

Uwaga: Opcja chwilowo niedostępna dla edytora wizualnego forum.8. Ikony "Nowy temat", "Nowa ankita" i inne w PNG

Możliwe jest stworzenie własnych zestawów ikon w formacjie GIF. Od teraz możesz korzystając z ustawień modułu dodawać zarówno pliki GIF jak i PNG jako ikony.

Jak wspomnieliśmy, powyższe aktualizacje to dopiero początek. Będziemy kontynuować pracę nad modułem forum. Przede wszystkim naprawimy wszelkie pojawiające się błędy oraz niespójności które pojawiły się podczas aktualizacji, a same posty wiki będą dalej rozwijane.

Następnie, kolejne aktualizacje będą dotyczyć ustawień moduły, kategoryzacji forum, wyszukiwania, ustawień profilu, statystyk "Kto jest online" itp. Subskrybuj wiadomości z tego forum już dziś - możesz wykorzystać w tym celu narzędzie subskrypcji biggrin

Przed zadaniem pytania skorzystaj z funkcji "Szukaj". Poprawny tytuł oraz dział ułatwi odpowiedź na pytanie.