Wiadomość # 1 | 15:03
uCoz pozwala na transfer oraz podpięcie zewnętrznych domen (dowolnego poziomu) do twojej strony zupełnie za darmo!


Nie żądamy za to żadnej opłaty,
uCoz daje pełną możliwość zarządzania domenami (w tym tworzeniem subdomen),
Umożliwiamy podpięcie kont pocztowych Gmail,
Umożliwiamy zakup domen (m.in. .com, .net) poprzez naszą stronę
Dzięki temu możesz zarejestrować swoją stronę w katalogach które zabraniają dodawania darmowych stron,
Możesz rozpocząć współpracę biznesową z siecią wymiany bannerów (siecią afiliacyjną, partnerami biznesowymi) gdzie przystąpienie do współpracy oznacza posiadanie własnej domeny,
Domena nie zostanie utracona, nawet jeśli zmienisz hosting - adres pozostanie ten sam,
Pełna domena to łatwiejsze i szybsze indeksowanie strony oraz wyższa pozycja w wyszukiwarce,
Trudniej odkryć jest że strona została stworzona dzięki uCoz,


Pytania - odpowiedzi
Cytat
Czy mogę dodać kolejną domenę uCoz do mojej strony?


-Nie nie możesz.

Cytat
Jeśli zarejestruje nową stronę z uCoz, czy mogę dodać ją do subdomeny mojej domeny domena.net. Oczywiście dodając ją do DNS?


-Tak, możesz poprzez Panel Zarządzania strony na której domena.net jest dołączona. Dodajesz tam potrzebną domenę np. forum.domena.net, określając adres IP serwera zarejestrowanej strony. Nastepnie dodajesz forum.domena.net w Panelu Zarządzania poprzez metodę numer trzy.

Cytat
Określona nazwa domeny nie odnosi się do adresu serwera uCoz. Sprawdź zasady transferu domeny. Co to oznacza?


-Oznacza to że musisz uzbroić się w cierpliwość. Jeśli nic nie zmieniło się przez 24 godziny to znaczy że pojawił się błąd w ustawieniach.

Cytat
Mam stronę www.strona.net przeniesioną poprzez zmianę IP. Chcę dodać sub domenę forum.strona.net. Jak mogę tego dokonać?


-Jedna strona może mieć tylko dołączoną jedną domenę. Powinieneś odłączyć pierwszą z nich i dodać drugą, aby umieścić inną treść na stronie www.strona.net. Lub stworzyć zupełnie nową stronę gdzie pierwotną będzie www.strona.net a drugą - forum.strona.net

Cytat
Jak stworzyć subdomenę?


-Jeśli domena została przeniesiona do uCoz, możesz dokonać tego edytując rekordy wpisu domeny w sekcji "Transfer domeny".

Cytat
Jak skonfigurować DNS aby uCoz był drugim dostawcą. Chcę umieścić pierwszy DNS u rejestratora a drugi w uCoz.


-Nie oferujemy takiego rozwiązania.

Cytat
Mam domene mysite.com, dołączoną przez DNS i chcę dodać subdomenę test.mysite.com przez IP. Czy jest to możliwe?


-Warunki transferu DNS posiadają tu ograniczenia, dzięki którym subdomena i subdomena "www" będzie ściśle kierowana do serwera uCoz - gdzie jest przypisana. Jeśli domena jest zaparkowana w uCoz nie można kierować dwóch subdomen (pustej i www) do innego hostingu.

Cytat
Rekord A został uzupełnoony u rejestratora dwa tygodnie temu. Po dodaniu domeny pojawia się informacja "Nieprawidłowa konfiguracja DNS-serwera dla domeny:". Kiedy próbuję wejść na strone pojawia się informacja "Strona nie znaleziona". Gdzie leży błąd?


-Oznacza to że domena jest zaparkowana w uCoz, co jest niepoprawne jeśli domena nie jest hostowana w uCoz. Anuluj parkowanie domeny.

Cytat
Czy wiele subdomen może kierować do tego samego modułu?


-Nie jest możliwe kierowanie kilku domen do jednego konta, jeśli o to pytasz.

Cytat
Chcę dołączyć domenę do uCoz ale otrzymuje błąd: Określona nazwa domeny odwołuje się do nieprawidłowego adresu IP. Przeczytaj zasady załączania domen.


-Błąd wyjaśnai wszystko. Przejdź do Panelu Zarządzania domeny i skonfiguruj ją zgodnie z Panelem uCoz.

Cytat
Czy mogę zmienić domenę mysite.ucoz.pl na mysitE.ucoz.pl. Czy jest to możliwe i jak?


-Nie, wybrana raz domena nie jest możliwa do zmiany. Można jedynie stworzyć nowe konto.

Cytat
Jak skonfigurować moją stronę uCoz z moją domeną. Otrzymuje błąd:
Domena strona.com jest zaparkowana i nie przypisana do konta.
Domena ma niepoprawny zestaw nazw serwerów: ns1.hostavrupa.net, ns2.hostavrupa.net
Poniższa lista serwerów musi być dodana: ns1.ucoz.net, ns2.ucoz.net


-System daje ci odpowiedź, zmień nazwę usługi w Panelu Zarządzania twojego rejestratora domen.

Kiedy korzystasz z drugiej metody - twoja domena jest hostowana na serwerach uCoz. Jeśli korzystasz z trzeciej metody - zmieniasz nazwę domeny (bardziej dokładnie dostajesz jedną dodatkową nazwę twojej strony - bo będzie ona dalej dostępna pod nowym i starym adresem) ale domena zostaje wciąż na serwerze rejestratora. Zatem różnica to miejsce gdzie domena jest hostowana - w albo poza uCoz.


Tutoriale wideo:

Jak kupić domenę poprzez uCoz.com:


Jak dodać domenę do własnej strony:


Przed zadaniem pytania skorzystaj z funkcji "Szukaj". Poprawny tytuł oraz dział ułatwi odpowiedź na pytanie.