• Strona 1 z 1
  • 1
Forum uCoz » Ogólna informacja » Pierwsze kroki z uCoz » Paramatry usług uCoz ©
Paramatry usług uCoz ©
PrinceDemonic
Postów: 99
Reputacja: 0
Wiadomość # 1 | 00:48
Proszę o dokładny wykaz parametrów usług uCoz ©

1. www
2. Bazy danych MySQL i PostgreSQL
3. Poczta
4. Harmonogram zadań
5. System plików
6. Sieć

Ewentualnie wszelkie dodatkowe informacje.

Jeśli uCoz prowadzi serwery dedykowane i serwery vps to również: to samo powyżej. ;).
Albo link naprowadzający na dokładny wykaz, może być w języku ang/fran :).

  • http://ai-bajkianime.at.ua/


http://ai-bajkianime.at.ua
Post edytowany przez PrinceDemonic - Niedziela, 14-04-2013, 02:58
junkie
Postów: 379
Reputacja: 9
Wiadomość # 2 | 19:59
Co do www - wszystko jest opisane na stronie głównej:
http://www.ucoz.pl/pricing/
Poczta - można podpiąć zewnętrzną skrzynkę i przekierować ją do domeny np. Gmail - czyli tu ograniczenia zewnętrznego dostawcy.
MySQL i PostgreSQL - do tego użytkownik nie ma dostępu zarówno dla wersji darmowej jak i płatnej.

Nie - nie oferujemy serwerów dedykowanych i VPS'ów.
Dokładnego wykazu maszyn w serwerowni nie posiadam - zresztą nie jest to istotna informacja dla użytkownika. 100% uptime oraz regularnie robione backupy są tutaj ważniejsze.

Przed zadaniem pytania skorzystaj z funkcji "Szukaj". Poprawny tytuł oraz dział ułatwi odpowiedź na pytanie.
PrinceDemonic
Postów: 99
Reputacja: 0
Wiadomość # 3 | 00:08
Sprecyzuję pytanie.
[chodzi o parametry usług, nie o to jakie są dostępne]
Przecież jako właściciel witryny z dostępem widzę, że nie ma dostępu do MySQL i PostgreSQL (jestem przekonany, że gdyby taki dostęp był na usługach płatnych, to byłoby to zachwalane .;)
[Jeśli tej inforamcji nie ma dostępnej ogólnie, to sądzę, że będzie to bardzo ważny wątek dla każdego nowego użytkownika na tej witrynie, jeśli nie jeden z najważniejszych.]

Sprecyzowanie:

1. www

* Maksymalna liczba jednoczesnych połączeń
* Maksymalna liczba żądań HTTP w ciągu doby
* Maksymalny czas wykonywania skryptu PHP/CGI
* Maksymalny czas procesora użyty przez skrypty PHP/CGI w ciągu doby
* Maksymalna ilość pamięci zajętej przez skrypt PHP/CGI
* Maksymalny rozmiar danych przesyłanych w żądaniu POST do skryptu PHP/CGI do pojedyńczej Witryny
* Maksymalny rozmiar pliku przesyłanego na serwer do skryptu PHP/CGI do pojedyńczej Witryny

2. Bazy danych MySQL i PostgreSQL

* Maksymalny czas wykonywania zapytań liczony na bazę w ciągu 1 godziny
* Maksymalna liczba połączeń liczona na bazę w ciągu 1 godziny
* Maksymalna liczba zapytań liczona na bazę w ciągu 1 godziny
* Maksymalna liczba pobranych wierszy liczona na bazę w ciągu 1 godziny
* Maksymalny czas wykonywania zapytań liczony na serwer w ciągu doby (podział dla pojedyńczej Witryny)
* Maksymalna liczba połączeń liczona na serwer w ciągu doby (podział dla pojedyńczej Witryny)
* Maksymalna liczba zapytań liczona na serwer w ciągu doby (podział dla pojedyńczej Witryny)
* Maksymalna liczba pobranych wierszy liczona na serwer w ciągu doby (podział dla pojedyńczej Witryny)
* Maksymalna średnia liczba zapytań na połączenie liczona na serwer w ciągu doby (podział dla pojedyńczej Witryny)
* Maksymalna średnia liczba wierszy na połączenie liczona na serwer w ciągu doby (podział dla pojedyńczej Witryny)
* Maksymalna liczba jednoczesnych połączeń do bazy danych
* Maksymalny czas wykonywania zapytania
* Minimalny rozmiar bazy danych
* Maksymalny rozmiar bazy danych
* Maksymalna ilość danych przesłanych z/do baz danych liczona na serwer w ciągu doby (podział dla pojedyńczej Witryny)

3. Poczta

* Maksymalna liczba odbiorców wiadomości
* Maksymalny rozmiar wiadomości
* Maksymalna liczba jednoczesnych połączeń SMTP do serwera (podział dla pojedyńczej Witryny)

4. Harmonogram zadań

* Maksymalna liczba jednocześnie wykonywanych zadań
* Maksymalny czas procesora zajęty przez zadanie
* Maksymalny czas rzeczywisty wykonywania zadania
* Maksymalna ilość pamięci zajętej przez zadanie

5. System plików

* Maksymalna liczba plików na Witrynę

6. Sieć

* Maksymalna liczba pakietów wysyłanych w ciągu 1 sekundy [bez strachu :). nie budujemy witryny mega-spamu ;). chodzi mi o przepustowość; witryna będzie obsługiwać wielu użytkowników)

Wiadomo, że chodzi tutaj o pojedyńczą otwartą witrynę uCoz ©; a nie o serwer uCoz, na której się ona znajduje.
Oraz wszelkie informacje dodatkowe, które znajdują się w wykazie uCoz, a które tutaj nie uwzględniłem ;).

Rozumiem, że dopisałem parametr odnośnie wilkości pliku, który jest widoczny w inforamcji, ale jak już pisałem to tak jak mi ,leciało' :). Z tą minimalną wielkością bazy danych, można sobie darować. smile
Ewentualnie nakierowanie na link z szegółowym wykazem.

Co do informacji na temat dokładnego wykazu maszyn w serwerowni uCoz nie widzę związku z usługą; ale chętnie posłucham. biggrin

  • http://ai-bajkianime.at.ua/


http://ai-bajkianime.at.ua

Dodane (21-04-2013, 00:08)
---------------------------------------------
Rozumiem, że na tak ważne pytanie nie będzie żadnej odpowidzi ze strony uCoz.
(Dopis dodany po 7 dniach oczekiwania)
Post edytowany przez PrinceDemonic - Niedziela, 21-04-2013, 00:14
junkie
Postów: 379
Reputacja: 9
Wiadomość # 4 | 11:05
Pytanie zniknęło mi z pola widzenia. W skrócie rozpisywanie poszczególnych parametrów nie ma najmniejszego sensu i znaczenia bo:
-nie świadczymy usług w normalnym pojęciu hostingu (czyli zakup VPS'a czy dedykowanego rozwiązania)
-wszystkie dane znajdują się w chmurze (model SaaS http://pl.wikipedia.org/wiki/Software_as_a_Service)
-stąd zasada działania (w dużym skrócie) wygląda tak że ilość potrzebnych zasobów jest dynamicznie regulowana i dobierana pod względem aktualnego zapotrzebowania. Czyli jeśli nagle okaże się że ruch wzrośnie z 10 do 1000 użytkowników odpowiednie parametry pracy serwera zostają dynamicznie zwiększone i strona wciąż będzie poprawnie się wyświetlać
-blokady sa stosowane w momencie bardzo dużego przeciążenia spowodowanego atakiem (DDoS) - natomiast i tutaj posiadamy odpowiednie procedury i rozwiązania które minimalizują skutki takiego ataku i stają się one praktycznie niezauważalne dla indywidualnego użytkownika. Tak samo w przypadku ataków na serwer.
-pamiętaj że ustawienia są podawane dla jednej strony www a nie jednego konta - czyli każda nowo założona strona na Twoim koncie nie wpływa na poprzednią - są od siebie niezależne.

Co do technikaliów:
-wspomniałem już wyżej - nie hostujemy poczty - można ją podpiąć korzystając z zewnętrznego źródła - czyli np. Gmail'a - nie nakładamy na to konto żadnych ograniczeń.
-ilość plików ograniczona jest przestrzenią jaka posiadasz
-odnośnie PHP i skryptów: http://faq.ucoz.pl/faq/20-1

Przed zadaniem pytania skorzystaj z funkcji "Szukaj". Poprawny tytuł oraz dział ułatwi odpowiedź na pytanie.
PrinceDemonic
Postów: 99
Reputacja: 0
Wiadomość # 5 | 00:53
Wystarczylo napisać tylko: "ilość potrzebnych zasobów jest dynamicznie regulowana i dobierana pod względem aktualnego zapotrzebowania"
Sam przyznaj, że jako użytkownik nie mogę tego od razu wiedzieć; pozatym model SaaS: ,w chmurze' wcale nie musi oznaczać: "dobierania według zapotrzebowania dla użytkownika"

Właściwie taka odpowiedź niczego nie gwarantuje.
(Przecież napisałem dla jednej witryny, to by było nielogiczne gdyby ograniczenie stosowane było dla całego konta)
Post edytowany przez PrinceDemonic - Wtorek, 23-04-2013, 16:10
junkie
Postów: 379
Reputacja: 9
Wiadomość # 6 | 08:37
No to właśnie to napisałem. Moduł SaaS przeważnie tak działa - parametry są dynamicznie dobierane w zależności od zapotrzebowania na zasoby.
Przed zadaniem pytania skorzystaj z funkcji "Szukaj". Poprawny tytuł oraz dział ułatwi odpowiedź na pytanie.
Forum uCoz » Ogólna informacja » Pierwsze kroki z uCoz » Paramatry usług uCoz ©
  • Strona 1 z 1
  • 1
Wyszukiwanie: