• Strona 1 z 1
  • 1
Forum uCoz » Ogólna informacja » Pierwsze kroki z uCoz » Matematyczne formuly (Jak umiescic matematyczne symbole w tekscie na stronie?)
Matematyczne formuly
ADM
Postów: 2
Reputacja: 0
Wiadomość # 1 | 16:59
Czy jest jakas mozliowosc umieszczania matematycznych (chemicznych) formul na stronach? Na przyklad czy mozna podlaczyc LaTeX? (Nie mam na mysli "wklejania" w tekst artykulu plikow graficznych zawiarajacych formuly). Dziekuje.
junkie
Postów: 379
Reputacja: 9
Wiadomość # 2 | 14:35
uCoz nie oferuje zaawansowanego wstawiania formuł matematycznych na stronach - w tym tych związanych z systemem LaTeX. W przypadku prostszych funkcji można opisać je za pomocą zwykłego HTML'a (zmieniając w oknie dodawania wpisu sposób wprowadzania tekstu na kod html).
Przykład:
Kod
H<sub>2 </sub>O   
   a<sup>2</sup> + b<sup>2</sup> = c<sup>2 </sup>

Załączniki: 5995850.png (6.5 Kb)

Przed zadaniem pytania skorzystaj z funkcji "Szukaj". Poprawny tytuł oraz dział ułatwi odpowiedź na pytanie.
Fantagiro
Postów: 135
Reputacja: 2
Wiadomość # 3 | 19:52
Zastosuj: http://www.latex-kurs.x25.pl/paper/znaki_matematyczne_na_stronie_html


Odwiedź: Gejsza.ucoz.pl
Post edytowany przez Fantagiro - Piątek, 16-08-2013, 19:53
ADM
Postów: 2
Reputacja: 0
Wiadomość # 4 | 00:48
Cytat (Fantagiro)
Zastosuj: http://www.latex-kurs.x25.pl/paper/znaki_matematyczne_na_stronie_html

Przepraszam za moze glupie pytanie: czy ty to wyprobowalas/es? Bo wdrozenie sie w to zajmie troche czasu i jesli dziala, to oczywiscie warto, ale jak nie to... Mam na mysli, czy zadziala na ucoz.
biggrin
Post edytowany przez ADM - Środa, 28-08-2013, 00:49
junkie
Postów: 379
Reputacja: 9
Wiadomość # 5 | 10:50
Wedle informacji z działu pomocy technicznej - jako że rozwiązania bazują na Javascript (jqMath) to nie powinno być problemu z jego uruchomieniem.
Przed zadaniem pytania skorzystaj z funkcji "Szukaj". Poprawny tytuł oraz dział ułatwi odpowiedź na pytanie.
Fantagiro
Postów: 135
Reputacja: 2
Wiadomość # 6 | 14:37
Cytat (ADM)
czy ty to wyprobowalas/es? B


Nie wypróbowywałam, gdyż jak do tej pory nie potrzebny był mi LaTex.
Tak jak wspomniał junkie - na ucoz można stosować js, więc wszystko powinno ci działać w 100%.



Odwiedź: Gejsza.ucoz.pl
Forum uCoz » Ogólna informacja » Pierwsze kroki z uCoz » Matematyczne formuly (Jak umiescic matematyczne symbole w tekscie na stronie?)
  • Strona 1 z 1
  • 1
Wyszukiwanie: