• Strona 1 z 1
  • 1
Forum uCoz » Zarządzanie systemem » Dostosowanie wyglądu » Różne zmiany estetyczne
Różne zmiany estetyczne
ZuaMonia
Postów: 4
Reputacja: 0
Wiadomość # 1 | 20:36
Witam,
nie lubię kiedy na forum są widoczne pewne niedociągnięcia, dlatego też chciałabym jak najwięcej ich usunąć.

1. Mój pierwszy problem polega na tym, że tak jak w załączniku, w polu po lewej stronie jest grafika 'Administrator' jak i napis Grupa:Administrator. Czy jest możliwość ukrycia napisu Grupa:Administrator, jednak zostawienia grafiki ?
2. Drugi problem widoczny na zdjęciu - czy jest możliwość dodania wideo od posta ? Nie chciałabym, żeby wideo było otwierane za pośrednictwem linka, wolałabym, gdyby wideo było wyświetlane w poście.
3. Problem wiele razy wiercony zapewne, jednak - jak mogę dodać banner na górze strony, dzięki któremu będę przekierowywana na stronę główną ? Używam szablonu 785(fioletowe tło), i chciałabym, żeby ten ludzik który jest po lewej na samej górze był 'klikany' - klikając na niego przenoszę się na stronę główną.
Proszę o jasne i proste odpowiedzi - nie jestem w tych tematach za bardzo zorientowana. smile

Wydaje mi się, że na tą chwilę to moje wszystkie problemy, jednak gdyby coś się znów pojawiło, to na pewno o tym napiszę.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi. happy

Załącznik
Post edytowany przez ZuaMonia - Wtorek, 19-03-2013, 20:38
junkie
Postów: 379
Reputacja: 9
Wiadomość # 2 | 13:55
Witam, po kolei odpowiadając na pytania:

1)Tak - wymaga to jednak zmian w kodzie strony. Należy uruchomić edytor podstron: Główna » Zarządzanie wyglądem » Edycja szablonów. -Potem wybrać z listy zakładek: Forum -> Wygląd wpisów. W oknie wyszukujemy i kasujemy linię odpowiadającą wyświetlaniu nazwy grup:
Kod
<?if($GROUP_NAME$)?><div class="postUserGroup">Grupa: $GROUP_NAME$</div><?endif?>

Zmiany zapisujemy i sprawdzamy co zniknęło na stronie wink

2)Tak - video dodaje się poprzez kod:
Kod

[video][/video]


3)Chcesz dodać osobny banner czy po kliknięciu w obrazek przenosiło na stronę główną (screen z górnej części strony będzie pomocny)?

Przed zadaniem pytania skorzystaj z funkcji "Szukaj". Poprawny tytuł oraz dział ułatwi odpowiedź na pytanie.
ZuaMonia
Postów: 4
Reputacja: 0
Wiadomość # 3 | 15:42
Dziękuję za odpowiedź.

Punkt 1 i 2 bez problemów naprawiony.

Co do banneru, to chciałabym, żeby przenosiło na stronę główną poprzez kliknięcie w obrazek na topie strony.
Załącznik

Na zdjęciu zaznaczyłam miejsce, w którym chciałabym, żeby była możliwość przeniesienia na stronę główną. Skoro już widać to na tym zdjęciu, to jak i gdzie mogłabym zmienić grafikę banneru ? Nie podoba mi się ten ludzik w garniturze. happy

Mam jeszcze dwa pytania, jak usunąć widoczne po prawej stronie skróty, lub je dodać, edytować ? (RSS, Del.icio.us, Facebook,Memori,Vkontakte,Twitter) I drugie - gdzie mogę zmienić tło strony ? Te fioletowe jest takie smutne. smile
Post edytowany przez ZuaMonia - Środa, 20-03-2013, 15:45
junkie
Postów: 379
Reputacja: 9
Wiadomość # 4 | 18:00
Ok - mam screena to rozjaśnia sytuację.Nie mam akurat pod ręką tego szablonu więc musisz sprawdzić kilka rozwiązań.

Co do linka w nagłówku:
-wchodzisz zalogowana na swoją stronę - z górnego menu wybierasz Kreator -> Włącz kreator. Po jego uruchomieniu -> klikasz na nagłówek i sprawdzasz czy pojawia się menu w który możesz go wyedytować (niektóre szablony mają taką funkcję) - jeśli tak - dokonujesz zmian i po sprawie. Jeśli nie ma kreatora patrz niżej:
-Panel Zarządzania -> Główna » Zarządzanie wyglądem » Edycja szablonów. Wybierasz Globalne bloki - Górna część witryny. W moim przypadku kod nagłówka który przenosi na stronę główną wygląda tak:

Kod

<h1><a href="$HOME_PAGE_LINK$" title="Główna"><!-- <logo> -->Tytuł strony<!-- </logo> --></a></h1>

Tam też powinien być umieszczony odnośnik do tego ludka w garniturze - odnośnik ten należy wykasować. Ewentualnie możesz podmienić tam grafikę z ludka na swoją własną.

Co do skrótów z prawej strony - tak jak powyżej. Albo zmieniasz je za pomocą Kreatora bezpośrednio z poziomu strony (jeśli jest taka opcja), albo zmieniasz w Edytorze Szablonów dla Panelu Zarządzania. O ile dobrze pamiętam moduł ten edytuje się w Globalne bloki - Pierwszy kontener (będą tam linki do obrazków i odpowiednie odnośniki).

Tło strony - podejrzewam że tylko i wyłącznie zmiana w CSS - a go możesz edytować w Edytorze Szablonów - Tabele CSS. Szukaj takiego polecenia - jest ono odpowiedzialne właśnie za kolor tła. Kolor jest zapisany w kodzie szesnastkowym - zatem musisz najpierw odszukać kod tła a potem za pomocą darmowych generatorów wymyślić i podać kod nowego tła:
Kod
background-color:

Przed zadaniem pytania skorzystaj z funkcji "Szukaj". Poprawny tytuł oraz dział ułatwi odpowiedź na pytanie.
ZuaMonia
Postów: 4
Reputacja: 0
Wiadomość # 5 | 21:14
Wszystko się mniej więcej udało - napis przekierowujący zrobiony, jednak nie mam pojęcia jak może być zapisany ten ludek w górnej części witryny, nie udało mi się go znaleźć. Mógłbyś mi pokazać gdzie on jest ?

Kod

<div id="wrap0">
  <div id="wrap">
  <div id="container">
  <div id="top">
  <div id="usermenu">
  <!--<s5212>-->Witaj<!--</s>-->, $USERNAME$!
  <?if($USER_LOGGED_IN$)?>
  <a title="Mój profil" href="$PERSONAL_PAGE_LINK$" class="profile-link"><!--<s5214>-->Mój profil<!--</s>--></a>
  <a href="$LOGOUT_LINK$" title="Wylogowanie" class="logout-link"><!--<s5164>-->Wylogowanie<!--</s>--></a>
  <?else?>
  <a href="$REGISTER_LINK$" title="Rejestracja" class="register-link"><!--<s3089>-->Rejestracja<!--</s>--></a>
  <a href="$LOGIN_LINK$" title="Wejdź" class="login-link"><!--<s3087>-->Wejdź<!--</s>--></a>
  <?endif?>
  <?if($RSS_LINK$)?>
  <a href="$RSS_LINK$" title="RSS" class="rss-link">RSS</a>
  <?endif?>
  </div>
  <div id="usermenu-corner"></div>
  <div class="clear"></div>  
  <div id="logo-block">  
  </div>
  <justify><a href="$HOME_PAGE_LINK$" title="Główna"><!-- <logo> -->Minecraft RL<!-- </logo> --></a></justify>  
  <div id="top-right">
  <?if($SEARCH_FORM$)?>
  <div id="top-search">
  <div class="searchForm">
  <form action="/search/" style="margin: 0pt;" method="get" onsubmit="this.sfSbm.disabled=true">
  <input type="text" id="topQueryField" size="20" maxlength="30" name="q"/>
  <input type="submit" value="Find" name="sfSbm" id="topSearchSbmFl" />
  </form>
  </div>
  </div>
  <?endif?>
  <div id="date">
  <div id="date-right"></div>
  <div id="date-mid">$WDAY$, $DATE$</div>
  <div id="date-left"></div>
  </div>
  </div>
  </div>
  <div id="content">
  <div id="content-inside">
junkie
Postów: 379
Reputacja: 9
Wiadomość # 6 | 22:25
Sprawdziłem - ludek jest częścią tła górnej belki:
http://minecraftrl.ucoz.pl/.s/t/785/3.png

Zatem żeby się go pozbyć musisz wejść do managera plików - odnaleźć katalog z grafiką - następnie odnaleźć podaną wyżej grafikę - wyedytować ją na komputerze (np nakładając na tego ludka jakieś inne logo albo je po prostu usunąć) a potem podmienić tak stworzony plik. Jeśli usuniesz nagłówek - cała strona brzydko się "rozjedzie".

Przed zadaniem pytania skorzystaj z funkcji "Szukaj". Poprawny tytuł oraz dział ułatwi odpowiedź na pytanie.
ZuaMonia
Postów: 4
Reputacja: 0
Wiadomość # 7 | 00:03
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Na tą chwilę moje problemy zostały rozwiązane.

Pozdrawiam !
junkie
Postów: 379
Reputacja: 9
Wiadomość # 8 | 11:33
Cieszę się że mogłem pomóc!

Pozdrawiam!

Przed zadaniem pytania skorzystaj z funkcji "Szukaj". Poprawny tytuł oraz dział ułatwi odpowiedź na pytanie.
Forum uCoz » Zarządzanie systemem » Dostosowanie wyglądu » Różne zmiany estetyczne
  • Strona 1 z 1
  • 1
Wyszukiwanie: