• Strona 1 z 1
  • 1
Forum uCoz » Zarządzanie systemem » Ogólne pytania » Wersja na Androida
Wersja na Androida
PrinceDemonic
Postów: 99
Reputacja: 0
Wiadomość # 1 | 19:39
Chodzi mi o dość ważna kwestię, a mianowicie możliwość poprawnego wyświetlania elementu Kreatora uCoz,
dział:
"Widgets": "Chmura Tagów 3D" w wersji: Systemu Android dla Systemów mobilnych.

Tylko ten element nie jest poprawnie wyświetlany na witrynie przy użyciu Systemu Android.
Oczewiście w wersji Systemu Android aby poprawnie wyświetlać zdecydowaną większość treści witryny uCoz, należy uruchamić witrynę w przeglądarce: Chrome


  • http://ai-bajkianime.at.ua/

http://ai-bajkianime.at.ua/
Post edytowany przez PrinceDemonic - Czwartek, 04-04-2013, 03:28
junkie
Postów: 379
Reputacja: 9
Wiadomość # 2 | 11:52
Element ten jest poprawnie wyświetlany w normalnej - dużej wersji strony. Nie jest on zoptymalizowany do wersji mobilnej i takie niespójności mogą występować szczególnie że box ten jest stworzony we Flash'u. Sukcesywnie poprawiamy kolejne fragmenty stron które nie są kompatybilne z mobilnymi przeglądarkami.

Ważna uwaga: sama nazwa - strona mobilna - zakłada minimalną ilość gadżetów oraz minimalizm na rzecz wygody przeglądania strony - wiadomo że ilość pobranych danych ze strony mobilnej jest o wiele mniejszy niż z dużej strony. Stąd warto odróżnić stronę dużą od mobilnej i uruchomić wersję strony PDA - Ustawienia - Ogólne ustawienia - Aktywuj szablony dla wersji PDA witryny.

Przy okazji - odpaliłem stronę w przeglądarce mobilnej Opera i podany box działa. Wszystko bowiem rozbija się o zainstalowanie odpowiedniej wtyczki w przeglądarce - w tym wypadku chodzi o Flash smile

Przed zadaniem pytania skorzystaj z funkcji "Szukaj". Poprawny tytuł oraz dział ułatwi odpowiedź na pytanie.
PrinceDemonic
Postów: 99
Reputacja: 0
Wiadomość # 3 | 21:46
Owszem działa zauważyłem - sprawdziłem jak podałeś, że pod Operą smile Ale to nie jest tak, że działa prawidłowo i wystyarczy insatlować Flash - wtyczki.

Zależy jaki Flash się zainstaluje - bo nie najnowsze: celowo nie są kierowane do systemów mobilnych Androida. I mało tego, będą usunięte i niedostępne do instalacji.
Tylko dla tych, którzy zdążyli już pobrać lub posiadają już firmware dołączone, będzie aktutualizacja, która i tak się ma podobno zakończyć. Pozostałoś decyzji pana Stewe Jobsa wciąż ciąży na Flashu na Androida mimo, że to wcale nie była taka niewłaściwa decyzja smile

Trzeba nie tylko wiedziać jaką starą wtyczkę Flash zainstalować, ale też w jakiej przeglądarce go otworzyć aby został porwidlowo obsłużony.
Opera Mini nie obsługuje i w ogóle nie ma kodu do obsługi tego Flasha.
Opera Mobile obsługuje, ale nie wszystkie aktywne już wyświetlane elementy działają proawidłowo. Przykład: chat komunikator chatango.
Google Chrome obsługuje za to te, które nie chcą być prwidłowo obsłużone przez Opera Mobile. Czyli - przykład: chat komunikator chatango, za to nie obsługuje innych; jakie, można sprawdzić włączając.
Jedynie duży ciężki FireFox smile po zainstalowaniu odpowidnich wtyczek Flash, obsługuje większość aktywnych elementów w sposób prawidłowy.

Dla szczegółu: sprawdziłem większość przeglądarek stosowanych na rynku eropejsko amerykańskim
Azjatyckich mnie się już nie chciało.
Sprawdzałem wyłącznie na mojej witrynie; a nie mam uruchomionych wszystkich aktywnych różnych" obiektów dostępnych w uCoz, poza tym nie dołączałem osobnych z zewnątrz.
Ale jak najbardziej będą dołączane obowiązkowo.

Nie chcę nic kwestionować ale zauważ, że stwierdzenie mobilność - minimalizm na rzecz wygody obowiązywał w czasach pana Stewa Jobsa i miał swoje zalety; dziś już nie jest aktywny. Współczesne nowe urządzenia mobilne nawet te tańsze mają taką moc obliczenioą, że spokojnie sobie radzą z witrynami napakowanymi ciągłym flashem, nie mówiąc już o tym, że wchodzą na rynek współczesnych nowych gier i to nie minimalizownach ale bezpośrednio przenoszonych z wersji dla komputerów stacionarnych.
Wiem, że strona działa pod system mobilny, ponieważ sam osobioście na samym początku włączyłem tą opcję.
  • http://ai-bajkianime.at.ua/

http://ai-bajkianime.at.ua/
Post edytowany przez PrinceDemonic - Poniedziałek, 08-04-2013, 21:35
junkie
Postów: 379
Reputacja: 9
Wiadomość # 4 | 13:39
Moc obliczeniowa urządzeń to jedno - niemniej jest jeszcze druga strona medalu - czyli transfer. Niestety koszty w PL za pakiet danych wciąż są wysokie i mimo tego że masz czasem turbo szybkiego smartfona to łączenie się i pobieranie danych przez GPRS/edge bardzo często sporo kosztuje (nie mowie tu o sytuacji gdy korzystasz z WiFi). Stąd też osobiście uważam że flash + system mobilny nie zawsze idą w parzę.

Druga sprawa to różne wersje wtyczek Flash oraz multum przeglądarek i opcji konfiguracji. Flash w zamierzeniu miał być uniwersalny (patrz duże przeglądarki) - natomiast sytuacja na urządzeniach mobilnych sprawia że jest on strasznie "różnorodny". Stąd nie zdarzy się też że dana wtyczka dużej strony www na bank będzie pracowała na każdym możliwym urządzeniu - tego nie jesteśmy w stanie przeskoczyć nawet my.

Przed zadaniem pytania skorzystaj z funkcji "Szukaj". Poprawny tytuł oraz dział ułatwi odpowiedź na pytanie.
PrinceDemonic
Postów: 99
Reputacja: 0
Wiadomość # 5 | 21:41
Przede wszystkim chodzi tak jak w temacie o wersję na Androida; oraz na WindowsMobile
Ale temat już wyczerpaliśmy :)
Co do przeglądarek, jeśli nie ma w kodzie obsługi wtyczki, to nic nie pomoże; pozostaje otwierać inną ;)
  • http://ai-bajkianime.at.ua/

http://ai-bajkianime.at.ua/
junkie
Postów: 379
Reputacja: 9
Wiadomość # 6 | 22:16
Tak to mniej więcej działa smile
Przed zadaniem pytania skorzystaj z funkcji "Szukaj". Poprawny tytuł oraz dział ułatwi odpowiedź na pytanie.
Forum uCoz » Zarządzanie systemem » Ogólne pytania » Wersja na Androida
  • Strona 1 z 1
  • 1
Wyszukiwanie: