• Strona 1 z 1
  • 1
Forum uCoz » Zarządzanie systemem » Ogólne pytania » Powielenie modułu (Czy jest możliwość powielenia modułu?)
Powielenie modułu
wiktoriano
Postów: 22
Reputacja: 0
Wiadomość # 1 | 13:19
Witam
Jeśli stworzę podstronę za pomocą edytora podstron jest to podstrona czysta, a chciałbym żeby była możliwość wejścia na jakiś tytuł, strony podstrony żeby się dodawały automatycznie i możliwość dodawania komentarzy.

Nie będę pytał czy to jest możliwe, tylko jak to zrobić?

Czy jest możliwość powielenia modułu np. artykuły? powielenie jakiegoś modułu było by rozwiązaniem.

Jeszcze prostszym rozwiązaniem byłoby mi podesłać kod gdzie wkleiłbym go w
Wygląd\ zarządzanie wyglądem (szablony) \edytor podstron\ strony witryny.

Pozdrawiam smile
Post edytowany przez wiktoriano - Wtorek, 25-03-2014, 13:21
nick
Postów: 82
Reputacja: 9
Wiadomość # 2 | 15:05
Hej wiktoriano,

czy chodzi Tobie o uzyskanie efektu, w którym na danej stronie ukaże się lista tytyłów artykułów po czym po kliknięciu w dany artykuł użytkownik zostanie przeniesiony na podstronę konkretnego artykułu, gdzie widnieje już konkretny tekst oraz moduł komentowania?

Generalnie, jeżeli o to chodzi, to dokładnie tak działa nasz moduł "Artykuły". Po zainstalowaniu modułu na stronie utworzona zostanie podstrona nazwa-strony.ucoz.pl/publ. Aby dodać artykuły (które mogą być jeszcze przypisane do danych kategorii czy sekcji artykułów) wystarczy kliknąć w moduł Artykuły -> Zarządzanie wpisami -> Dodaj wpis.
Po kliknięciu "dodaj wpis" zostaniesz przeniesiony na stronę, gdzie, jako admin, możesz dodać artykuł wraz z jego tytułem, krótkim opisem, tam możesz też zadecydować czy chcesz dodać np. możliwość komentowania.

jednym słowem- użytkownik wejdzie na stronę nazwa-strony.ucoz.pl/publ, gdzie ujrzy listę tytułów artykułów z krótkimi opisami. Po klknięciu w dany artykuł zostanie przeniesiony na "pod-podstronę", np: nazwa-strony.ucoz.pl/publ/moja_kategoria/moj_artykul_nr1

Daj znać, jeżeli nie do końca o to chodziło wink
wiktoriano
Postów: 22
Reputacja: 0
Wiadomość # 3 | 21:49
Coś takiego tylko, że chce mieć 2 lub 3 takie podstrony czyli nazwa-strony.ucoz.pl/publ oraz nazwa-strony.ucoz.pl/publ2 itd
Tworząc za pomocą edytora podstron tworzy bez możliwości dodawania artykułów i komentarzy itp.
nick
Postów: 82
Reputacja: 9
Wiadomość # 4 | 23:19
Hmmm,

wiktoriano, rozumiem, że chciałbyś mieć np dwie podstrony z artykułami, np: "Artykuly o x" oraz "Artykuly o y"?
Myślę, że można to zrobić dobrze w następujący sposób: w module artykułów należy utworzyć dwie sekcje (kategorie też zdadzą egzamin, nie będziesz mógł już wtedy dodać kolejnego podpoziomu kategorii): "Artykuly o x" oraz "Artykuly o y".
Wtedy, wszystkie artykuły przypisane do sekcji "Artykuly o x" dostępne będą pod adresem nazwa-strony.ucoz.pl/publ/Artykuly_o_x i analogicznie dla "Artykulow o y" (nazwa-strony.ucoz.pl/publ/Artykuly_o_y).

Teraz, jedyne co zostało, to w Konstruktorze menu (górny pasek ustawień -> wygląd -> Konstruktor menu) usuń ogólną podstronę "Artykuły" i dodaj dwie pozycje w menu- jedną o nazwie "Artykuly o x", która linkować będzie do podstrony nazwa-strony.ucoz.pl/publ/Artykuly_o_x, drugą o nazwie "Artykuly o y", która linkować będzie do podstrony nazwa-strony.ucoz.pl/publ/Artykuly_o_y
Forum uCoz » Zarządzanie systemem » Ogólne pytania » Powielenie modułu (Czy jest możliwość powielenia modułu?)
  • Strona 1 z 1
  • 1
Wyszukiwanie: