• Strona 1 z 1
  • 1
Forum uCoz » Zarządzanie systemem » Ogólne pytania » Problem - forum i informator (Problem z blokiem odnośnie najnowszych postów na forum.)
Problem - forum i informator
Niver
Postów: 3
Reputacja: 0
Wiadomość # 1 | 17:15
Witam,
na stronie homeless.ucoz.pl chcę ograniczyć dostęp do forum, jednak gdy to robię nie działa mi informator odnośnie najnowszych postów na forum.
Mianowicie, jeżeli tak jak w tym momencie goście i użytkownicy nie mają uprawnień do forum(ustawione w prawach dla grup), to zamiast postów w bloku pojawia się dla wszystkich użytkowników wiadomość "Członkowie grupy "Goście" nie mają uprawnień do zobaczenia tego modułu".
W przypadku gdy dostęp w grupach mają wszyscy, a dla każdego działu na forum ustawiam osobno kto może widzieć dany dział, blok zupełnie nie działa.
nick
Postów: 82
Reputacja: 9
Wiadomość # 2 | 14:48
Cytat
W przypadku gdy dostęp w grupach mają wszyscy, a dla każdego działu na forum ustawiam osobno kto może widzieć dany dział, blok zupełnie nie działa.


Czy którykolwiek z działów był widoczny dla każdego- w tym gości?
Niver
Postów: 3
Reputacja: 0
Wiadomość # 3 | 01:33
Cytat nick ()
Czy którykolwiek z działów był widoczny dla każdego- w tym gości?

W takim wypadku, w bloku pojawiają się posty jedynie z tych działów.
nick
Postów: 82
Reputacja: 9
Wiadomość # 4 | 15:53
Hej,

Informatory skonstruowane są w taki sposób, aby były maksymalnie proste... W związku z tym pokazują wyłącznie informacje ogólne- tj. dostępne dla wszystkich- w tym Gości.

Można to w pewien sposób oczywiście obejść. Np: pozostawiając forum jako dostępne dla każdego, ale "ukrywając" je przed gośćmi. Można zrobić to usuwając je z menu (Panel zarządzania -> Wygląd -> Konstruktor menu) i dodając np. widget widoczny tylko dla użytkowników/ moderatorów (przy pomocy kreatora) z linkiem do forum. Tak jak tu: http://firmawsieci.ucoz.pl/ (zaloguj się jako użytkownik a po lewej zobaczysz link do forum).

Więcej info odnośnie informatorów znajdziesz w prawie 30-stronnicowym wątku na anglojęzycznym forum
Niver
Postów: 3
Reputacja: 0
Wiadomość # 5 | 16:28
Cytat nick ()
Można to w pewien sposób oczywiście obejść. Np: pozostawiając forum jako dostępne dla każdego, ale "ukrywając" je przed gośćmi. Można zrobić to usuwając je z menu (Panel zarządzania -> Wygląd -> Konstruktor menu) i dodając np. widget widoczny tylko dla użytkowników/ moderatorów (przy pomocy kreatora) z linkiem do forum. Tak jak tu: http://firmawsieci.ucoz.pl/ (zaloguj się jako użytkownik a po lewej zobaczysz link do forum).


Nie mam problemu z ograniczeniem dostępu do forum, a z poprawnym działaniem informatora w takiej sytuacji, ponieważ nie wyświetla tego co powinien zależnie od przynależności do danej grupy i jej uprawnień. Zakładam, że gdybym zrobił to w wymieniony sposób to i tak w informatorze pojawiłyby się linki do postów. Można zmienić uprawnienia bloku na niewidoczny dla gości, ale wystarczy w pasku adresu dopisać /forum i ma się dostęp do wszystkiego bez rejestracji czy logowania, więc jest to złudne zabezpieczenie.
Jeżeli nie da się tego zrobić, to po prostu zrezygnuję z tego informatora i poszukam innych rozwiązań.
Post edytowany przez Niver - Piątek, 05-09-2014, 16:37
nick
Postów: 82
Reputacja: 9
Wiadomość # 6 | 13:41
Faktycznie,

muszę przyznać, że zaproponowane przeze mnie "obejście" tej kwestii nie jest idealnym rozwiązaniem.
Tak jak wspomniałem- informatory wyświetlają wyłącznie treści widoczne dla wszystkich- nawet więc moderatorzy widzieć będą w informatorze tylko to, co mogą zobaczyć i goście.
Forum uCoz » Zarządzanie systemem » Ogólne pytania » Problem - forum i informator (Problem z blokiem odnośnie najnowszych postów na forum.)
  • Strona 1 z 1
  • 1
Wyszukiwanie: