• Strona 1 z 1
  • 1
Forum uCoz » Zarządzanie systemem » Edytor podstron » Problem z przeglądaniem strony (Strona zachowuje się jak edytor tekstu)
Problem z przeglądaniem strony
pielichl
Postów: 21
Reputacja: 0
Wiadomość # 1 | 21:28
Podczas przeglądania strony nie można korzystać z linków oraz menu strony. Najeżdżając na link lub kategorię menu myszką pojawia się migający kursor, treść strony można usunąć jak w edytorze tekstu podczas przeglądania jako niezalogowany użytkownik, można też dopisywać znaki, dopiero po odświeżeniu wszystko wraca do zapisanej wcześniej postaci. Błąd nastąpił podczas zmieniania koloru czcionki formularza rejestrowania użytkownika oraz strony rejestrowania użytkownika lub edycji ustawień administratora. Dodam też że próbowałem zakupić pakiet biznes za 5,49USD, nie dokonałem płatności ponieważ dopiero co zasiliłem PayPal, więc w zakładce "niezapłacone zamówienia" widnieje numer zamówienia itd., wątpię jednak żeby to miało jakiś wpływ na działanie strony. Pasek zarządzania również nie działa prawidłowo,można zaznaczyć jego opcje i usunąć jak tekst w edytorze, po odświeżeniu opcje paska wracają lecz nie działają. Link do strony http://nightvisionhunt.ucoz.org. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Dodane (15-07-2013, 21:28)
---------------------------------------------
Próbowałem jeszcze dodać dodatkową ochronę przez potwierdzenie numeru telefonu, jednak po wpisaniu numeru nie doszła wiadomość z kodem, wybrałem opcje wyślij kod ponownie i nic, numer telefonu wpisany był prawidłowo

junkie
Postów: 379
Reputacja: 9
Wiadomość # 2 | 22:26
Po pierwsze - wedle opisu strona zachowuje się tak jakby został uruchomiony na niej kreator (będąc zalogowanym na własnej stronie jako administrator - górna belka - Kreator - Włącz kreator/Wyłącz kreator). Lub też w czasie tworzenia strony został wykasowany fragment kodu który powoduje takie a nie inne zachowanie strony.

Proszę o podanie numeru zamówienia - zobaczymy jaki jest jego status.

Co do kodu - należy podać pełen numer wraz z numerem kierunkowym kraju - szczegółowe info krok po kroku dostępne jest tutaj: http://forum.ucoz.pl/forum/2-157-1

Przed zadaniem pytania skorzystaj z funkcji "Szukaj". Poprawny tytuł oraz dział ułatwi odpowiedź na pytanie.
pielichl
Postów: 21
Reputacja: 0
Wiadomość # 3 | 08:48
kreator jest wyłączony, nawet będąc wylogowanym strona tak się zachowuje, [url=http://nightvisionhunt.ucoz.org][/url]. Co mogę zrobić by to przywrócić, jesteś w stanie stwierdzić jaki to fragment kodu? Bardzo proszę o pomoc! cry
junkie
Postów: 379
Reputacja: 9
Wiadomość # 4 | 10:46
Witam,
Problem z nieaktywnymi linkami i stroną zachowującą się jak dokument tekstowy został naprawiony.

Co do kodu SMS - sprawdziliśmy w bazie i kod aktywacyjny został wysłany na podany numer telefonu - numer został potwierdzony: http://screencast.com/t/C9JBlbC4Ds

Przed zadaniem pytania skorzystaj z funkcji "Szukaj". Poprawny tytuł oraz dział ułatwi odpowiedź na pytanie.
pielichl
Postów: 21
Reputacja: 0
Wiadomość # 5 | 16:54
Dziękuje bardzo za pomoc:)
junkie
Postów: 379
Reputacja: 9
Wiadomość # 6 | 19:13
Cieszę się że mogłem pomóc cool
Przed zadaniem pytania skorzystaj z funkcji "Szukaj". Poprawny tytuł oraz dział ułatwi odpowiedź na pytanie.
pielichl
Postów: 21
Reputacja: 0
Wiadomość # 7 | 19:21
Znów pojawił się ten sam problem, tym razem edytowałem w html stronę główną sklepu. Uważnie patrzyłem na to czy nie usuwam żadnego fragmentu kodu html, zmieniłem jedynie kolor czcionki, zapisałem i bach! Znów strona zachowuje się jak edytor tekstowy sad

Dodane (18-07-2013, 19:21)
---------------------------------------------
Wszedłem w panel zarządzania otworzyłem edycje podstrony, nagle strona zaczęła działać poprawnie. Dziwne rzeczy się dzieją %). Najważniejsze że działa:D Problem odwołany

junkie
Postów: 379
Reputacja: 9
Wiadomość # 8 | 12:20
Mała sugestia na przyszłość - dokładne sprawdzanie kodu i zamykanie wszystkich otwartych znaczników, taki był m.in. powód pierwszego zgłoszenia ;).

Pozdrawiam!!

Przed zadaniem pytania skorzystaj z funkcji "Szukaj". Poprawny tytuł oraz dział ułatwi odpowiedź na pytanie.
pielichl
Postów: 21
Reputacja: 0
Wiadomość # 9 | 17:57
Witam, znalazłem już źródło powstawania błędu, podczas edycji graficznej html przy zmianie koloru czcionki i zapisaniu ustawień w znaczniku "<title>" kod zmienia się na <!--if($META_TITLE$)-->$META_TITLE$<!--else-->$CAT_NAME$ - $MODULE_NAME$ - $SITE_NAME$<!--endif-->. Moduł "moje towary" zachowuje się jak edytor http://nightvisionhunt.ucoz.org/shop/user/1/goods. zmieniłem zawartość "<title>" sugerując się innym podstronami na <?if($META_TITLE$)?>$META_TITLE$<?else?>$CAT_NAME$ - $MODULE_NAME$ - $SITE_NAME$<?endif?>. Nazwa strony wyświetla się prawidłowo jednak nadal zachowuje się jak edytor sad . W czym może leżeć problem? Z góry dziękuje za pomoc:)
junkie
Postów: 379
Reputacja: 9
Wiadomość # 10 | 18:12
A czy znacznik
Kod
<title>
zostaje poprawnie zamknięty poprzez
Kod
</title>
? To pierwsze co przychodzi mi na myśl w tej sprawie.

Przed zadaniem pytania skorzystaj z funkcji "Szukaj". Poprawny tytuł oraz dział ułatwi odpowiedź na pytanie.
pielichl
Postów: 21
Reputacja: 0
Wiadomość # 11 | 18:21
tak, znacznik jest zamknięty

Dodane (22-07-2013, 18:17)
---------------------------------------------
zmienia się jedynie to co jest pomiędzy <title>

Dodane (22-07-2013, 18:21)
---------------------------------------------
porównując z innym stronami nic więcej się nie zmieniło pomiędzy <head>

junkie
Postów: 379
Reputacja: 9
Wiadomość # 12 | 18:24
Ok - przerzucam temat do działu pomocy technicznej - jak tylko uzyskam odpowiedź - niezwłocznie wkleję odpowiedź.
Przed zadaniem pytania skorzystaj z funkcji "Szukaj". Poprawny tytuł oraz dział ułatwi odpowiedź na pytanie.
pielichl
Postów: 21
Reputacja: 0
Wiadomość # 13 | 22:32
Dzięki wielkie za pomoc smile
junkie
Postów: 379
Reputacja: 9
Wiadomość # 14 | 10:51
Wszystko powinno już działać prawidłowo - w kodzie brakowało parametru związanego z edycją treści.
Przy okazji wyjaśniając - kod podany wyżej:
Kod
?if($META_TITLE$)?>$META_TITLE$<?else?>$CAT_NAME$ - $MODULE_NAME$ - $SITE_NAME$<?endif?>

powinien wyglądać tak:
Kod
<?if($META_TITLE$)?>$META_TITLE$<?else?>$ENTRY_TITLE$ - $MODULE_NAME$ - $SITE_NAME$<?endif?>

Nie zawsze przeklejanie kodu z jednej podstrony na drugą jest dobrym rozwiązaniem.

Przed zadaniem pytania skorzystaj z funkcji "Szukaj". Poprawny tytuł oraz dział ułatwi odpowiedź na pytanie.
Jasek
Postów: 5
Reputacja: 0
Wiadomość # 15 | 23:10
Mam podobnie tylko ze dodatkowo nie umie się zalogować do panelu zarządzania...

Dodane (02-06-2014, 23:10)
---------------------------------------------
opanowałem .. problem był po stronie edytora graficznego HTML ...

Forum uCoz » Zarządzanie systemem » Edytor podstron » Problem z przeglądaniem strony (Strona zachowuje się jak edytor tekstu)
  • Strona 1 z 1
  • 1
Wyszukiwanie: