Wiadomość # 1 | 11:38
Jak zapewne zauważyliście, publikujemy newsy o aktualizacji i naprawie błędów coraz częściej. To dobra tendencja i obiecujemy utrzymywać ją aby pokazać jak się zmieniamy, ulepszamy i aktualizujemy system. Dzisiaj opowiemy o module który obecnie jest najbardziej rozwijanym i optymalizowanym - E-sklepie.

Dzisiejsza aktualizacja zostanie opisana za pomocą przykładu - tak aby wszystko było jasne i zrozumiałe.


Magazynowanie według Opcji


Wyobraźmy sobie że mamy sklep z obuwiem. A jednym z przedmiotów jaki sprzedajemy są kapcie:Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie fakt że towar posiada różne rozmiary, kolory oraz rodzaje (damskie/męskie). Z punktu widzenia księgowania poszczególnych przedmiotów (kolor, rozmiar, inne opcje) musimy stworzyć kilka osobnych towarów. Ale teraz możemy zapomnieć o takich komplikacjach - z "Magazynowaniem według opcji" będzie nam o wiele łatwiej!

Zobaczmy jaki towar mamy na magazynie:Zatem mamy:
-2 pary zielonych kapci uniesex, rozmiar M, SKU fr12;
-1 parę czerwonych damskich kapci, rozmiar L, SKU fr13;
-3 pary niebieskich męskich kapci, rozmiar XL, SKU fr14.

Jak możemy dodać wszystkie te produkty jako pojedyncze przedmioty? Bardzo prosto! Dodać nowy towar - "Kapcie", przejść do strony wpisu i wybrać "Magazynowaniem według opcji":Wybrać parametry dla każdej z opcji zgodnie z obowiązującym stanem:Zapisujemy zmiany. To wszystko! Od teraz, zmieniając dowolną opcje: SKU, cenę i ilość towaru - dane zmienią się również na stronie:Paypal - Tryb Sandbox


Chcesz połączyć swój E-sklep z PayPal'em i dokonać testowej płatności? Albo sprawdzić poprawność jego działania po skardze klienta? Jest to możliwe dzięki nowemu rozwiązaniu - trybie Sandbox (Piaskownicy).

Przejdź do https://developer.paypal.com/ i zaloguj się do konta PayPal.Następnie przejdź na poniższą stronę aby stworzyć konto testowe: https://developer.paypal.com/webapps/developer/applications/accountsWybierz "Stwórz konto" ("Create account") i wprowadź poprawne dane do konta testowego.Po stworzeniu konta testowego, uruchom tryb Sandbox w ustawieniach PayPal Panelu Zarządzania strony:Teraz możesz przejść do dowolnego przedmiotu w sklepie i dokonać testowej płatności przez PayPal:UWAGA: Po dokonaniu płatności testowej poprzez PayPal, nie zapomnij wyłączyć trybu Sandbox w Panelu Zarządzania!


Operacje Grupowe na Towarach w Kategorii


Do operacji grupowych na towarach w kategorii dodana funkcja zaokrąglania i zmniejszania cen. Dla przykładu, zmniejszamy ceny na przedmioty z danej kategorii (sezonowe wyprzedaże itp.):Po takiej zmianie wiele z cen będzie miało wartości ułamkowe. Za pomocą nowej funkcji zbiorowej edycji cen możemy zaokrąglić ceny albo usunąć części ułamkowe:
Naprawy błędów

*kod $MESSAGE$ został naprawiony w informatorach dla Blogów i Newsów;
*błąd z edycją szablonów poprzez Kreator na stronie www (nie przez Panel Zarządzania) został naprawiony;
*błąd z wyszukiwaniem i wyświetlaniem obrazów w Albumie Fotograficznym został naprawiony.

Kolejna aktualizacja pojawi się niedługo!
Załączniki: 9735370.png(13.8 Kb) · 8367504.png(32.3 Kb) · 9375611.png(47.2 Kb) · 6208943.png(19.8 Kb) · 9538948.png(41.0 Kb) · 5482248.png(40.6 Kb) · 9497981.png(13.4 Kb) · 2035212.png(56.8 Kb) · 3579743.png(5.7 Kb) · 4433667.png(11.6 Kb)

Przed zadaniem pytania skorzystaj z funkcji "Szukaj". Poprawny tytuł oraz dział ułatwi odpowiedź na pytanie.