Wiadomość # 1 | 12:52


Zapewne wielu z was słyszało conajmniej raz o responsywnym designie stron, responsywnym szablonie czy responsywnych stronach www. Jaki ma to związek z uCoz oraz dlaczego powinieneś pomyśleć o takim rozwiązaniu dla twojej "dużej" strony wyświetlanej na ekranach urządzeń mobilnych?
W poniższym tekście znajdziecie kilka intersujących przemyśleń oraz nauczycie się tworzyć strony właśnie w tej technologii.

Responsive web design (RWD) - Responsywny Design Stron - to podejście do tworzenia stron zapewniające optymalne jej wyświetlanie oraz przeglądanie (z jak najmniejszą ilością przewijania, scrollowania i zmniejszania) na różnych urządzeniach (komputery stacjonarne, laptopy, tablety i smartfony).

Na początek kilka statystyk. Pierwszy interesujący fakt - w 2013 liczba urządzeń mobilnych z dostępem do internetu przekroczył ilość komputerów PC podłączonych do sieci. Era mobilnego internetu oraz mobilnych stron właśnie nadchodzi!Ilość ruchu wygenerowanego z urządzeń mobilnych (nie biorąc pod uwagę tabletów) w czerwcu 2013 roku przekroczył 16%. Oczywiście parametr ten rośnie z każdym dniem, gdzie internet staje się coraz bardziej mobilny. Ignorowanie tego wskaźnika jest co najmniej bezmyślne.

Posiadając np. sklep online, straty z potencjalnych zysków związanych z nie przystosowaną witryną do urządzeń mobilnych można szacować już w okolicach 3-4%. Nie jest to dużo, aczkolwiek przekładając odsetek na rzeczywistą kwotę - może okazać się to całkiem sporą sumą pieniędzy.

Jak zatem stworzyć bądź edytować swoją stronę na uCoz aby była responsywna? Jest kilka rozwiązań:

1. Stwórz (lub kup) unikalny responsywny design (wraz z jego późniejszym transferem i instalacją na serwerze uCoz).
W momencie tworzenia własnej skórki w pełni kontrolujesz proces, poprawiasz błędy i uzyskujesz rezultat jaki zaplanowałeś. Oczywiście metoda ta może być kosztowna i istnieje ryzyko że nie będziesz akceptował finalnego rezultatu. Jeśli kupisz pre-designowany szablon, możesz podejrzeć go praktycznie od początku. Niemniej tu również potrzebujesz odrobiny umiejętności i cierpliwości aby wpiąć go w swoją obecnie posiadaną stronę.

2. Poczekaj na aktualizacje obecnie posiadanej skórki.
Większość szablonów na uCoz nie jest obecnie responsywna. Dlatego też aktywnie pracujemy nad rozwojem stylowych i nowoczesnych wyglądów które będą dostępne dla każdego użytkownika uCoz za darmo. Nie jesteśmy w stanie podać przybliżonej daty ich premiery, natomiast możemy zaprezentować zrzuty ekranowe tego jak strona może wyglądać niezwłocznie po wybraniu danej skórki:Wszystkie nowe skórki będą responsywne - dzięki czemu odwiedzający witrynę ze swoich urządzeń mobilnych poczują wygodę i komfort. Wersja PDA będzie tylko wspomnieniem przeszłości.

Bezpiecznym jest powiedzieć że przyszłość należy do mobilnego internetu i mobilnych wersji stron. A naszym zadaniem będzie zapewnienie i prezentowanie wysokiej jakości strony na dowolnym urządzeniu!
Załączniki: 9132361.png(11.0 Kb) · 6336942.jpg(22.4 Kb) · 1462209.jpg(58.6 Kb)

Przed zadaniem pytania skorzystaj z funkcji "Szukaj". Poprawny tytuł oraz dział ułatwi odpowiedź na pytanie.