Wiadomość # 1 | 11:58
Święta i Nowy Rok już dawno za nami, niemniej wciąż pozostało kilka prezentów od uCoz. Dziś prezdstawiamy dwa eksperymentalne uaktualnienia, pierwsze w 2013 roku.

Pierwsza nowość - Edytor Nagłówków dla szablonów. Od teraz możesz zmienić obrazek nagłówka i tekst za pomocą paru kliknięć, bez zbędnej potrzeby edycji kodu. Możesz wybrać obrazek z biblioteki (nowe obrazy będą dodawane systematycznie):lub wysłać obrazek bezpośrednio z komputera.

Wysłany obraz może być przesuwany, edytowany, jego rozmiar może być zmieniany:

Możesz też pracować na tekście na obrazku - edytować go, przesuwać, zmieniać jego kolor itp.Obecnie edytor dostępny jest tylko dla poniższych wyglądów: #869, 819, 802 i 826. Docelowo będzie dodany do wszystkich szablonów z oddzielnym nagłówkiem (do szablonów które można rozdzielić na nagłówek i pozostałą cześć strony). Aby uruchomić Edytor Nagłówka należy uruchomić Kreatora na swojej stronie.

Druga nowość to Wizualny Edytor Komentarzy.

Tak wyglądał:A tak wygląda teraz:Teraz w łatwy sposób zacytujesz, dodasz spoiler albo ukryty tekst w komentarzu poprzez powyższy edytor. Nie wspominając już o pogrubionym tekście, fontach, listach i uśmieszkach. Możesz wybrać jakie przyciski mają być wyświetlane w formularzu komentarzy poprzez edycję ustawień (Panel Zarządzania -> Ustawienia ->Ogólne ustawienia) poprzez przeciągniecie ich z jednego panelu do drugiego:

Jeśli nie chcesz korzystać z Wizualnego Edytora Komentarzy, możesz go wyłączyć poprzez Ogólne ustawienia: zaznacz pole "Nie korzystaj z wizualnego edytora komentarzy".

Ponadto, jeśli przez przypadek zamkniesz okno bądź przeglądarka zostanie wyłączona zanim opublikujesz komentarz, tekst zostanie zapisany i zobaczysz go ponownie gdy tylko otworzysz stronę.

Uwaga:
Aby Edytor zadziałał na stronie - jQuery musi być w wersji 1.3.2 lub wyższej.

Małe uaktualnienie dotyczące modułu Forum - możesz teraz edytować post bez przeładowywania strony. Aby uruchomić tą funkcję - przejdź do ustawień modułu Forum i zaznacz pole "Wykorzystaj AJAX do edycji postów".

Przed zadaniem pytania skorzystaj z funkcji "Szukaj". Poprawny tytuł oraz dział ułatwi odpowiedź na pytanie.