Wiadomość # 1 | 16:02

Przedstawiamy nowy moduł - Wideo. Został on stworzony w bliskiej kooperacji z użytkownikami którzy mogli informować nas o sugestiach i pomysłach. Wiele z tych uwag wykorzystaliśmy. Nasz cel to nie tylko stworzenie modułu, ale stworzenie również pełnoprawnego produktu który spełni aktualne oczekiwania i podąża za światowymi trendami. Innowacyjne podejście jakie widać w module Wideo będziemy sukcesywnie wdrażać w następnych modułach.


Użyteczność

W tym module wypróbowaliśmy nowe podejście do użyteczności. Cały interfejs, jego opis i poszczególne elementy są maksymalnie łatwe w obsłudze - tak aby nawet twoja babcia mogła łatwo dodać wideo na stronę. Wyznacznikiem tworzenia nowych rozwiązań i uaktualnień będzie od teraz ta właśnie zasada.


Funkcje i zalety modułu Wideo


Przyjazny dla wyszukiwarek adres
Funkcja ta została wdrożona zarówno dla kanałow jak i stron z wideo.


Dodawanie nowego wideo
Nowy materiał może być dodany poprzez:
- kod html wideo,
- link do wideo (link jest automatycznie transformowany w kod i dane z wideo są dodawane automatycznie!),
- wysłanie wideo do Youtube (OAuth 2.0) bezpośrednio przez twoją stronę.Kod wideo HTML
Może być: iframe, objekt, skrypt, multimedia z Paska Administratora.

Technologia OEmbed
Prosty przykład tego co jest i czemu możesz tego potrzebować: jeśli chcesz wysłać wideo przez link: http://youtu.be/uXrmdbGkogs. Po prostu wklej ten link do zakładki "Dodaj link". Wideo zostanie automatycznie dodane, wystarcz że wybierzesz kategorię oraz wciśniesz przycisk "Dodaj video". To pozwoli ci na oszczędność czasu i pracy.

Wysyłanie wideo do YouTube
Wideo będzie wysłane bezpośrednio do YouTube przez twoją stronę. Aby skorzystać z tej metody musisz posiadać konto na YT oraz swój własny kanał. Ta funkcja jest zaimplementowana dzięki OAuth 2.0, która pozwala na logowanie do konta YT bez transferu niepotrzebnych danych, w tym podawania za każdym razem loginu i hasła.


Rating wideo
Rating został zmieniony w tym module. Teraz jest przypisany do konkretnego użytkownika. Goście nie mogą oceniać wideo.

Kanały
Moduł posiada kanały, które są częstą praktyką dla wideo. Dodając nowy materiał, użytkownik wybiera gdzie go dodać - do swojego kanału bądź nie. Jest możliwe tworzenie nowych kanałów poprzez Panel Zarządzania.

Wygląd stron wideoDrzewiasta struktura katalogów
Moduł nie posiada sekcji, posiada za to kategorie i subkategorie. Zagnieżdżenia są nieograniczone.Dodatkowe pola
Moduł posiada 15 dodatkowych pól, każde z nich może być zmienione w zależności od potrzeb.

Szablon "Dodawani i edytowania wpisu"
Szablon ten pozwala na dodawanie interesujących rozwiązań, np. płatnych dodatków do wideo.

To nie wszystkie funkcje modułu. Możesz go przetestować już teraz!!
Zainstaluj go w Panelu Zarządzania -> Nieaktywne -> Wideo -> Zainstaluj moduł. Będzie on dostępny pod adresem: http://yoursite.ucoz.pl/videoPrzed zadaniem pytania skorzystaj z funkcji "Szukaj". Poprawny tytuł oraz dział ułatwi odpowiedź na pytanie.