• Strona 1 z 1
  • 1
Forum uCoz » Ogólna informacja » Pierwsze kroki z uCoz » Przeniesienie zawartości strony na zewnętrzny serwer (Czy jest możliwe przeniesienie całej zawartości?)
Przeniesienie zawartości strony na zewnętrzny serwer
PrinceDemonic
Postów: 99
Reputacja: 0
Wiadomość # 1 | 04:40
1. Czy jest możliwe przeniesienie całej zawartości stworzonej strony od was z uCoz na zupełnie inny obcy serwer?
a) Jeśli nie jest możliwe przeniesienie całej zawartości, to czy jest możliwe przeniesienie określonej utworzonej przez siebie zawartości?
b) Jaką część można przenieść na inny serwer zewnętrzny?
junkie
Postów: 379
Reputacja: 9
Wiadomość # 2 | 10:57
Nie ma możliwości przerzucenia zawartości całej strony a następnie zaimportowania jej bezpośrednio na inny serwer.

Rozwiązaniem pośrednim jest pobranie kopii zapasowej (menu główne Panelu Zarządzania - Kopia zapasowa) oraz kopii zapasowej szablonów (menu główne Panelu Zarządzania - Zarządzanie wyglądem - Kopia zapasowa szablonów). Wyciągnięcie danych z tak pobranych plików a następnie przesłanie ich na nowy serwer wymaga już wiedzy programistycznej.

Przed zadaniem pytania skorzystaj z funkcji "Szukaj". Poprawny tytuł oraz dział ułatwi odpowiedź na pytanie.
PrinceDemonic
Postów: 99
Reputacja: 0
Wiadomość # 3 | 23:24
Rozumiem. W takim razie:
a) Czy jest możliwe sprawne przeniesienie zawartości strony utworzonej - dodanej do waszego szablonu? czyli całej własnej zawartości nie powiązanej ściśle z waszym szablonem uCoz (własnego tworzonego skryptu oprócz danych edytowanych w trakcie pracy ściśle powiązanych - współdziałających z szablonem uCoz strony)
b) Czy jest możliwe sprawne przeniesienie zawartości wszystkich danych gromadzonych w okresie jej aktywnego działania w internecie (czyli danych wprowadzanych: artkułów; tematów; wątków; forów; danych audiowizualnych; itp.- itd. - co ważne: ale nie danych zedytowanych ściśle powiązanych z szablonem uCoz strony) - to druga wersia tego samego pytania.

Chodzi o przeniesienie z pozycji skryptu html, nie poprzez kopiowanie bezpośrednio danych przy użyciu podziału występującym w oknach z katalogami w panelu zarządzania; czyli o sprawne skopiowanie dołączonego rozwijanego w trakcie aktywności strony skryptu nie powiązanego i ściśle współdziałającego z szablonem uCoz strony.

Nie chcę aby się okazało po pewnym czasie, jeżeli postanowię zmienić dostawcę, iż moja praca nad stroną i wprowadzane tam dane w okresie jej działania przez użytkowników strony, zostaną zablokowane bez możliwości przeniesienia.
junkie
Postów: 379
Reputacja: 9
Wiadomość # 4 | 13:37
Zawartość - czyli upraszczając kopia zapasowa - te dane można pobrać z Panelu Zarządzania tak jak opisałem to powyżej. Nie posiadamy oraz nie ma na dzień dzisiejszy innego skryptu - rozwiązania które wykonałoby taką pracę a co z atym idzie pobrania tylko wybranych danych.

Rozwiązanie to bazuje na praktykach stosowanych w innych kreatorach stron (np. Wordpress), gdzie nie ma możliwości bezpośredniego pobrania całej treści stron. Z drugiej strony mogę zagwarantować że treść nie zostanie usunięta bez powodu (poważne naruszenie regulaminu). W przypadku podstaw do zawieszenia strony otrzymujesz stosowną informację co należy poprawić/usunąć. Po dokonaniu zmian strona zostaje odwieszona.

Przed zadaniem pytania skorzystaj z funkcji "Szukaj". Poprawny tytuł oraz dział ułatwi odpowiedź na pytanie.
Forum uCoz » Ogólna informacja » Pierwsze kroki z uCoz » Przeniesienie zawartości strony na zewnętrzny serwer (Czy jest możliwe przeniesienie całej zawartości?)
  • Strona 1 z 1
  • 1
Wyszukiwanie: