Wiadomość # 1 | 14:21
JAK STWORZYĆ NOWĄ STRONĘ POSIADAJĄC KONTO UID (dawny UNET)


1. Zaloguj się do Webtopa (Pulpitu Webtopa) pod adresemuID.me. Wprowadź swoje dane - adres email i hasło, wybierz “Webtop”. Jeśli nie pamiętasz hasła - wybierz opcję odzyskania hasła.


2. Jeśli to twoje pierwsze logowanie w pulpicie Webtop, musisz wypełnić następujące pola: wprowadzić "Hasło Webtopa", "Pytanie pomocnicze" i "Odpowiedź" (musisz je zapamiętać, jest bardzo ważne!!), oraz wprowadzić aktualne hasło uID (to samo które podałeś w czasie rejestracji). Wciśnij przycisk "Zapisz".3. Jesteś teraz w Webtopie. Stąd możesz stworzyć nowe strony - tak dużo jak tylko będziesz w stanie. Wybierz "Moje strony www".4. Pojawi się nowe okno gdzie możesz zacząć tworzyć swoją nową stronę www. Przełącz się na zakładkę "Nowa strona www". Wprowadź nazwę twojej nowej strony i wybierz domenę. Przeczytaj i zaakceptuj Warunki korzystania z hostingu. Wybierz "Dalej”.


13. Jeśli nazwa która wybrałeś nie jest zajęta - zobaczysz następująca informację. Kliknij na "Panel Zarządzania" aby zalogować się do panelu (PZ) twojej nowej strony. W przyszłości będziesz mógł zalogować się do PZ zarówno z poziomu Webtopa -> Lista stron www -> PZ lub poprzez adres http://your_website_url/admin.
(Uwaga: Hasło PZ jest takie samo jak hasło Webtopa. Aby je zmienić możesz dokonać tego w PZ -> Bezpieczeństwo).14. Podczas pierwszego logowania powinieneś dokonać wstępnej konfiguracji nowej strony www. Przede wszystkim wprowadź nazwę strony, wybierz jeden z dostępnych motywów graficznych i języków dla strony www.


15. Następny krok - wybierz moduły których będziesz potrzebować. Możesz dowolnie instalować/usuwać każdy z nich w dowolnym momencie.16. To już wszystko. Teraz jesteś w Panelu Zarządzania swojej strony i możesz dowolnie ją modyfikować - tak jak tego potrzebujesz. Strona jest dostępna pod adresem jaki wcześniej wybrałeś.

WIDEO JAK STWORZYĆ STRONĘ WWWPrzed zadaniem pytania skorzystaj z funkcji "Szukaj". Poprawny tytuł oraz dział ułatwi odpowiedź na pytanie.