• Strona 1 z 1
  • 1
Forum uCoz » Ogólna informacja » Pierwsze kroki z uCoz » Rejestracja nowych użytkowników
Rejestracja nowych użytkowników
yavoro
Postów: 17
Reputacja: 0
Wiadomość # 1 | 11:58
Czy mam jakąś kontrolę w temacie rejestracji nowych użytkowników na mojej stronie, czy robi to system ucoz... a ja mogę jedynie usuwać użytkowników post factum. Z góry dziękuję za odpowiedź
junkie
Postów: 379
Reputacja: 9
Wiadomość # 2 | 14:10
Każda z osób która ma konto na uCoz może wejść na daną stronę i np. dodać komentarz (o ile jej na to pozwolisz - sprawdź prawa dostępu do poszczególnych elementów witryny - wpisów, komentowania itp...). Tak samo tyczy się każdej z nowych osób zarejestrowanych poprzez Twoją stronę (przycisk Zaloguj z UId).

Dopiero po zalogowaniu użytkownik może być przez ciebie edytowany (przypisany do danej grupy, nadawać można mu odpowiednie prawa itp...). Zmian dokonuje się w Panelu Zarządzania -> Użytkownicy.

Przed zadaniem pytania skorzystaj z funkcji "Szukaj". Poprawny tytuł oraz dział ułatwi odpowiedź na pytanie.
von_Hertzog
Postów: 4
Reputacja: 0
Wiadomość # 3 | 20:08
Kim są "lokalni użytkownicy" w "Dozwolonych metodach autoryzacji użytkownika"?

Czy dla "lokalnych użytkowników " można stworzyć inną formę rejestracji przez inaczej zbudowany formularz?

Dziękuję za odpowiedź.
junkie
Postów: 379
Reputacja: 9
Wiadomość # 4 | 14:00
Cytując fragment pomocy:
Cytat
Użytkownicy lokalni są to wewnętrzni użytkownicy witryny.

Innymi słowy są to wszyscy użytkownicy którzy zarejestrowali się nie przez stronę uID.me a przez daną witrynę.
Będąc w menu: Główna » Użytkownicy » Ustawienia modułu możesz wybrać czy chcesz aby Twoi użytkownicy logowali się przez konto uID (opcja Dozwolone metody autoryzacji użytkowników -> uID użytkownicy (uID) ) czy przez lokalnie stworzone konto (opcja Dozwolone metody autoryzacji użytkowników -> Lokalni użytkownicy).
I jeśli teraz wybierzesz drugą opcje (Lokalni użytkownicy) - to możesz wybrać jakie pola mają zostać przez użytkowników uzupełnione:

Pierwszy checkbox w kolumnie oznacza że dane pole się pojawi do uzupełnienia, drugi oznacza że dane pole musi być obowiązkowo uzupełnione.
Załączniki: 2223402.jpg (129.3 Kb)

Przed zadaniem pytania skorzystaj z funkcji "Szukaj". Poprawny tytuł oraz dział ułatwi odpowiedź na pytanie.
Edward
Postów: 1
Reputacja: 0
Wiadomość # 5 | 19:24
Czy na dopiero stworzonej stronie mogę ustawić rejestrację lokalną? Ciągle cofa mi do UID, a chcę żeby tak nie było. Chciałbym mieć kontrolę nad tym, kto się rejestruje na mojej stronie. Można tak zrobić?
Forum uCoz » Ogólna informacja » Pierwsze kroki z uCoz » Rejestracja nowych użytkowników
  • Strona 1 z 1
  • 1
Wyszukiwanie: