Wiadomość # 1 | 14:41
Kod bezpieczeństwa jest częścią systemu bezpieczeństwa uCoz. Stosujemy go aby chronić twoją stronę. Jeśli nie jest wystarczająco czytelny, możesz kliknąć na obrazek, a kod się odświeży. Możesz klikać w obrazek i odświeżać kod tak długo aż znaki będą możliwe do odczytania przez ciebie.

Wyróżniamy trzy rodzaje kodów zabezpieczających (captcha):
  • Standartowe - niezawodne, nie moga być rozwiązane automatycznie, łatwe dla ludzkiego oka.
  • Złożone - niezawodne, nie moga być rozwiązane automatycznie, skomplikowane dla ludzkiego oka.
  • Proste - wystarczająco niezawodne, moga być rozwiązane automatycznie, łatwe dla ludzkiego oka.

Jeśli korzystając z prostego captcha zauważysz na swojej stronie spam, uruchom wersje złożoną.

Aby to zmienić należy wejść do: Panelu Zarządzania -> Ustawienia -> Ogólne ustawienia -> Typ kodu bezpieczeństwa (captcha) .

Wybierz porządany tryb i wciśnij Zapisz.
Jest możliwe usunięcie kodów bezpieczeństwa dla poszczegółnych grup użytkowników. Aby wyłączyć kod bezpieczeństwa przejdź do Panelu Zarządzania -> Użytkownicy -> Grupy użytkowników -> Nadawanie uprawnień dla wszystkich grup -> Inne -> Nie pokazuj kodu bezpieczeństwa.Wybierz odpowiednie grupy i wciśnij Zapisz.Nie jest możliwe wyłączenie kodu captcha dla poniższych grup: Goście, Użytkownicy, Zablokowane.

Dla Użytkowników kod bezpieczeństwa może być wyłączony tylko na Forum i Tablicy ogłoszeń. Aby wyłączyć kod na Tablicy Ogłoszeń należy wejść do Panelu Zarządzania -> Tablica ogłoszeń -> Ustawienia modułu -> Użyj kodu bezpieczeństwa dla grupy "Użytkowników".

Nie jest możliwe wyłączenie kodu w komentarzach i prywatnych wiadomościach.

Standardowy kod captcha nie jest wrażliwy na wielkość liter, nie ma znaczenia czy przepisujesz duże litery z obrazka bez bądź z wciśniętym przyciskiem CAPS.

Przed zadaniem pytania skorzystaj z funkcji "Szukaj". Poprawny tytuł oraz dział ułatwi odpowiedź na pytanie.