• Strona 1 z 1
  • 1
Forum uCoz » Zarządzanie systemem » Edytor podstron » Edytor podstron - FAQ
Edytor podstron - FAQ
junkie
Postów: 379
Reputacja: 9
Wiadomość # 1 | 15:44
Czym jest Edytor podstron i do czego służy?
Edytor podstron to jeden z najważniejszych modułów uCoz i służy do tworzenia różnych podstron na swojej stronie. Pod pojęciem Edytora podstron ukrywa się opcja dodawania do strony dowolnej statycznej informacji, np. o sobie, o swoich zainteresowaniach, hobby etc.

Jak mogę aktywować Edytor podstron?
Przejdź do Panelu Zarządzania, znajdź zakładkę "Nieaktywne", wybierze Edytor podstron a następnie "Zainstaluj moduł".

Jak mogę stworzyć własną stronę?
Przejdź do Panelu Zarządzania -> Edytor podstron -> Dodaj nową stronę.

Jak mogę skasować stronę?
Przejdź do Panelu Zarządzania -> Edytor podstron -> Zarządzanie stronami. Pojawi się lista stworzonych stron. Kliknij ikonę "Usuń" (czerwony krzyż) i potwierdź usunięcie.

Chcę zmienić nazwę podstrony, jak mam to zrobić?
Przejdź do Panelu Zarządzania -> Edytor podstron -> Zarządzanie stronami. Pojawi się lista stworzonych stron. Wybierz "Edycja informacji" i zmień nazwę na stronie która się pojawi.

Stworzyłem nową stronę i została ona automatycznie dodana do menu strony. Jak mogę ją usunąć?
Przejdź do Panelu Zarządzania -> Konstruktor menu. Wybierz znak krzyżyka obok strony którą chcesz usunąć a następnie kliknij "Zapisz".

Przez przypadek skasowałem link do jednej ze stron z menu strony. Jak mogę dodać ją z powrotem?
Przejdź do Panelu Zarządzania -> Konstruktor Menu. Wybierz "Dodaj element menu", uzupełnij dane i wybierz "Zapisz". Jeśli nie znasz adresu strony albo modułu możesz poszukać go pod przyciskiem "Zapisz" - znajduje się tam lista wszystkich aktywnych modułów. Wybierz interesujący cię moduł a pojawi się lista URL w boxie pop-up.

Czy mogę wysłać moje własne pliki na serwer?
Tak - jest to możliwe.

Jak mogę tego dokonać?
Znajdź odnośnik "Manager plików" w Panelu Zarządzania i kliknij go. Pojawi się lista wysłanych plików. Aby przesłać kolejny - wybierz "Przeglądaj", dodaj nowy plik a następnie "Wyślij". Uwaga - w wersji darmowej maksymalna wielkość pliku nie może przekraczać 15 Mb.

Możesz również wysłać pliki poprzez klienta FTP (np. CuteFTP). Dane dotyczące połączenia znajdziesz na górze Panelu Zarządzania - Szczegóły FTP.

Jak szybko mogę zmienić wygląd całej strony?
Przejdź do Panel Zarządzania -> Ustawienia ogólne -> Wygląd strony. Tam znajdziesz listę dostępnych skórek, wybierz jedną z nich i kliknij "Zapisz".

Jak mogę zmienić datę albo strefę czasową oraz nazwę strony?
W Panelu Zarządzania - Ustawienia ogólne.

Zarejestrowałem stronę i chcę ją całkowicie zmodyfikować. Czy mogę tego dokonać? Co mogę zmienić a czego nie?
Możesz zmieniać wszystko co chcesz - tworzyć własne strony, modyfikować szablony i wygląd. Możesz tworzyć własne szablony, wysyłać je na serwer i tym samym mieć unikalną stronę. Jedyne wymaganie to zachowanie bannera uCoz oraz praw autorskich (copyright). Każda próba ich usunięcia będzie prowadziła do skasowania strony (chyba że została opłacona wersja premium pozwalająca na takie usunięcie znaku praw autorskich).

Jak przesłać stworzoną podstronę z innej strony do strony na uCoz?
Wyślij stronę poprzez Manager plików. Następnie przejdź do Panelu Zarządzania -> Konstruktor menu. i wklej link do wysłanej podstrony. Pamiętaj że odnośnik tyczy się strony statycznej, zatem musi zawierać pełen URL, np: http://twoja_strona.ucoz.pl/nazwa_strony.html

Jak edytować statyczne strony?
Poprzez Manager Plików.

Czy mogę zmienić domyślne linki na własne, np: www.website.ucoz.com/publ/1-1-2 na www.website.ucoz.com/articles/5 ?
Tak, uruchamiając opcję "Przyjazny adres URL" w Ustawieniach ogólnych.

Jak stworzyć subkategorie? Np. chcę posiadać subkategorie dla albumów w kategorii "audio:.
Użyj Konstruktora menu do tego zadania:
Zakładając że masz takie strony:
Home (page 1)
Pictures (p. 2)
Audio (p. 3): Pop (p. 4), Rock (p. 5), Hip-Hop (p. 6)
Films (p. 7): Comedies (p. 8), Thrillers (p. 9), Dramas (p. 10)
Books (p. 11)
Rezultatem będą linki do stron 2,3,7,11 w menu strony:
linki do 4,5,6 - na stronie 4
linki do 8,9,10 - na stronie 7.

Jak mogę ustawić/dodać stronę jako stronę domową i dodać ją do ulubionych?
Użyj widgetu albo dodaj poniższy kod:
-dla strony domowej
Kod
<a onclick="this.style.behavior='url(#default#homepag e)';this.setHomePage('http://yoursite.ucoz.com/'); return false;" href="#" >Set as the homepage</a>

-dla ulubionych
Kod
<a href="#" onClick="window.external.addFavorite('http://yoursite.ucoz.com', 'Site description'); return false;">Add to favorites</a>


Czy mogę przenieść znak $POWERED_BY$ w dowolne miejsce na stronie?
Tak

Czy powinienem dodać znak prawa autorskiego uCoz do stron dodanych przez Manager Plików?
Nie, prawa autorskie są wymagane tylko dla stron dynamicznych (stron modułów).

Czy jest możliwość zwiększenia szerokości szablonu?
Nie.

Czy jest możliwe dodanie kodu JavaScript w systemie uCoz?
Tak, każdy skrypt kliencki jest dozwolony.

Jak zmienić nazwę "Mojej witryny"?
Skorzystać z instrukcji opisanej tutaj: http://forum.ucoz.pl/forum/9-10-1#15

Jak zmienić informację o błędzie 403 (Error 403)?
Użytkownicy nie uzyskają takiego błędu - może pojawić się jedynie poprzez działania administratorów serwera.

Jak dodać video na stronie?
-wyślij video poprzez managera plików, pobierz kod, wklej tam gdzie potrzebujesz
-dla filmów z YouTube - skorzystaj z kodu "embed" dostępnego pod danym filmem
-dla for internetowych i wpisów - skorzystaj z tagu ["video"]Video Link[/video] (bez "").

Jak ustawić różne szablony dla jednej strony?
Podczas tworzenia bądź edycji nowej strony zaznacz: "Załącz indywidualny szablon do strony".

Jak wyłączyć daną grupę z dostępu i podglądy do strony?
Panel Zarządzania -> Edytor podstron -> Zarządzanie wpisami -> Strona -> Grupy mające dostęp do strony.

Jak ustawić własny adres URL strony? (np. www.website.ucoz.com/Videos)?
Nie jest to możliwe za pomocą Edytora podstron, możesz tego dokonać ze stronami w HTML.

Czy użytkownicy mogą dodawać nowe podstrony do mojej strony?
Nie, strony mogą być dodawane tylko przez Panel Zarządzania.

Jak dużo podstron jest możliwych do stworzenia?
Ponad 1000.

Jak mogę sprawić aby strona pojawiała się w więcej niż jednym języku?
uCoz nie zapewnia takiego rozwiązania. Można natomiast skorzystać np. z Google Translate.

Jak stworzyć wyskakujący pop-up po kliknięciu w link?
Kod
<a href="javascript://" onclick="window.open('http://Link_To_Window_Page','myWin','top=0,left=0,width=300,height=100');return false;">Page_Name</a>



Przed zadaniem pytania skorzystaj z funkcji "Szukaj". Poprawny tytuł oraz dział ułatwi odpowiedź na pytanie.
junkie
Postów: 379
Reputacja: 9
Wiadomość # 2 | 16:17
Tworząc szablon dokonałem zbyt wielu zmian. Chcę teraz przywrócić poprzedni stan ale nie wiem jak to zrobić.
Możesz przywrócić poprzedni szablon poprzez opcję "Przywróć standardowy szablon". Można znaleźć go w polu edycji szablonu. Wystarczy wcisnąć ten przycisk a następnie kliknąć "Zapisz".
Możesz również stworzyć pełen backup szablonu: Panel Zarządzania -> Edytor stron -> Zarządzanie wyglądem modułu -> wybierz Kopia zapasowa szablonów w prawym górnym rogu. Na następnej stronie wybierz "Tworzenie kopii zapasowej".
Uwaga: style CSS nie są archiwizowane i muszą być zapisane osobno.
Najlepiej jest stworzyć backup przed edycją szablonu. Jeśli cokolwiek pójdzie źle, możesz zawsze przywrócić szablon do momentu sprzed dokonania zmian.

Co oznacza wyświetlanie przestrzeni dyskowej i jak je odczytywać?
Wyświetlany jest limit dysku. Każdy użytkownik otrzymuje na starcie 400Mb która wzrasta wraz z czasem. Przestrzeń dyskowa obejmuje wszystkie serwisy, szablony i pliki użytkownika.

Ile stron mogę stworzyć?
Możesz stworzyć tak dużo stron dynamicznych jak tylko potrzebujesz. Ilość stron zależy od ilości dostępnego miejsca na dysku.

Czy jest możliwość stworzenia własnego formularza logowania?
Możesz stworzyć własny formularz logowania i usunąć kod $LOGIN_FORM$. Kod formularza jest dostępny w kodzie źródłowym strony.

Czy jest możliwość zmiany wielkości okna edycji szablonu?
Nie.

Maksymalna długość szablonu to 75000 znaków. Czy jest możliwość zwiększenia ilości znaków?
Nie - zarówno w wersji darmowej jak i płatnej.

Jak przekierować ze swojej strony w określonym odstępie czasu?
Należy dodać poniższy kod:
Kod
<meta http-equiv="Refresh" content="20;url=WEBSITE URL">


Czy jest możliwość zmiany ID strony?
Nie.

Czy jest możliwość zwiększenia maksymalnej ilości znakow dla szablonu?
Nie.

Czy jest możliwe skorzystanie z funkcji komentarzy z Edytorem podstron?
Nie.

Przed zadaniem pytania skorzystaj z funkcji "Szukaj". Poprawny tytuł oraz dział ułatwi odpowiedź na pytanie.
dwkojotao
Postów: 3
Reputacja: 0
Wiadomość # 3 | 10:31
jak stworzyc 2 menu witryny i podstrony do tego? nie wychodzi mi to.
Fantagiro
Postów: 135
Reputacja: 2
Wiadomość # 4 | 14:20
Jak chcesz stworzyć drugie menu to wchodzisz:
Panel zarządzania -> Wygląd -> Konstruktor menu

Po prawej stronie masz rozwijaną listę. Wybierasz "Tworzenie menu". Nadajesz nazwę i wybierasz czy ma być ono pionowe lub poziome. Potem kod, np: $SMENU_1$ wklejasz do konkretnego szablonu.



Odwiedź: Gejsza.ucoz.pl
Viki
Postów: 1
Reputacja: 0
Wiadomość # 5 | 00:34
Czy jest możliwe dodanie linka który przekierowuje do danej strony, jeśli jestem w programie partnerskim? Chodzi mi o to aby w ten sposób móc zarabiać np. Ktoś wchodzi z mojego linku z podstrony na pp i dokona zakupu. Czy jest to możliwe i jak to zrobić
Serwis
Postów: 1
Reputacja: 0
Wiadomość # 6 | 20:14
Coś pousuwałem i teraz w Panel zarządzania - główna - konstruktor menu, są podstrony Artykuły, Katalog plików nawet utworzone drugie menu ale na stronie głównej brak tych podstron Artykuły, Katalog plików
W Globalne bloki jest tylko to:
Dolna część witryny
Pierwszy kontener
Czy tu nie brakuje górnej części witryny? jeśli tak to jak to wszystko przywrócić?

Czyli brak głównego menu witryny
Post edytowany przez Serwis - Sobota, 17-02-2018, 09:03
Forum uCoz » Zarządzanie systemem » Edytor podstron » Edytor podstron - FAQ
  • Strona 1 z 1
  • 1
Wyszukiwanie: