• Strona 1 z 1
  • 1
Forum uCoz » Ogólna informacja » Aktualizacje serwisu » Przedstawiamy Nowy Moduł - Media Społecznościowe
Przedstawiamy Nowy Moduł - Media Społecznościowe
junkie
Postów: 379
Reputacja: 9
Wiadomość # 1 | 15:08


Dziś chcemy poinformować o uruchomieniu modułu służącego automatycznemu publikowaniu informacji ze stron uCoz w mediach społecznościowych. Obecnie publikacja działa dla dwóch modułów: Newsy oraz Blogi. Moduł Mediów Społecznościowych jest dostępny w pełni za darmo, idealnie aby publikować treści na takich portalach. Mamy nadzieje że użytkownicy będą korzystać z niego intensywnie i polubią go tak jak i my.

Aktualizacja jest dostępna dla wszystkich serwerów.

Dlaczego go potrzebujesz?

Główną zaletą dla właścicieli stron jest zwiększenie komfortu podczas pracy z portalami społecznościowymi. System będzie wysyłał automatycznie newsy do podłączonych sieci społecznościowych a administrator nie musi już wykonywać tego ręcznie.

Jak to działa?

1. Po pierwsze uruchom moduł poprzez Panel Zarządzania twojej strony:



2. Po dodaniu modułu należy połączyć się (autoryzować dostęp) do odpowiedniego konta strony społecznościowej:



Jak widać proces autoryzacji jest prosty i dla większości kont wymaga tylko zalogowania się na odpowiednie konto. Nie trzeba nawet za każdym razem wprowadzać na nowo hasła i loginu. Logowanie będzie odbywało się automatycznie.

To już wszystko - możesz teraz dodawać wpisy na portalach społecznościowych.

3. Po dodaniu wpisu na stronie, możesz sprawdzić status publikacji. Przejdź do menu "Statusy repostów":



Automatyczne wysyłanie wpisów odbywa się raz na 20 minut. U góry strony pojawia się licznik odliczający czas do kolejnego wysłania wpisów. Możesz rzecz jasna opublikować dowolny wpis w każdym momencie i nie czekać na jego kolej.


Dodatkowe informacje

Jak widać moduł jest niesłychanie prosty w obsłudze, niemniej pojawia się kilka informacji dodatkowych o których warto wiedzieć:

* obecnie możliwe jest wysyłanie treści do następujących stron: Facebook, Twitter, LinkedIn oraz Tumblr,
* publikowanie jest możliwe zarówno do grup jak i na strony publiczne: istnieje możliwość wyboru wszystkich stron lub grup gdzie administrator ma możliwość publikowania wpisów,
* tylko jedna z grup może być wybrana dla jednego modułu (obecnie są to Newsy oraz Blog) dla publikacji treści (innymi słowy nie jest możliwe publikowanie wpisów do kilku grup na raz - jedna grupa w jednej sieci społecznościowej);
* jeśli posiadasz połączone ze swoją stroną sieci społecznościowe ale nie chcesz publikować danego wpisu, nie musisz odłączać ich za każdym razem w Panelu Zarządzania; wystarczy wybrać ikonę sieci społecznościowych aby sprawić by była nieaktywna (biało-czarna):



* ponowne publikowanie wpisu nie jest możliwe; jeśli wpis został wysłany poprawniem, ikona ręcznej publikacji stanie się nieaktywna,
* obecnie pracujemy nad problemem połączenia konta Facebooka ze stronami posiadającymi własne domeny - rozwiązanie powinno pojawić się lada chwila.


Jeśli pojawią się jakieś pytania - zachęcamy do zadawania ich poniżej. A już niedługo kolejna aktualizacja!!!


Załączniki: 1082078.png (25.5 Kb) · 5468147.jpg (35.6 Kb) · 6685681.jpg (113.1 Kb) · 5230887.jpg (61.1 Kb) · 8104268.png (7.5 Kb) · 7571851.png (37.2 Kb)

Przed zadaniem pytania skorzystaj z funkcji "Szukaj". Poprawny tytuł oraz dział ułatwi odpowiedź na pytanie.
alan207
Postów: 22
Reputacja: -1
Wiadomość # 2 | 15:37
Me serce się raduje jak widzę jak platforma uCoz się rozwija :). Trzymajcie tak dalej.
Pozdrawiam
junkie
Postów: 379
Reputacja: 9
Wiadomość # 3 | 15:41
Dziękuje za miłe słowa :)!! Zamierzamy nie zwalniać tempa - obiecujemy!!!
Przed zadaniem pytania skorzystaj z funkcji "Szukaj". Poprawny tytuł oraz dział ułatwi odpowiedź na pytanie.
Adzikus
Postów: 1
Reputacja: 0
Wiadomość # 4 | 13:48
Witam, u mnie ten moduł nie działa na facebooku. Niby wszystko połączyłem, ale aktualności nie przenoszą się na facebook. I druga sprawa, że facebook blokuje moją stronę www.ksplaybasket.ucoz.pl. Nie mogę wrzucać linku mojej strony w postach na FB. Od razu blokują moją stronę ze względów bezpieczeństwa. Co się dzieje?
dwkojotao
Postów: 3
Reputacja: 0
Wiadomość # 5 | 14:12
Witam wszystkich, u mnie to samo co u Adzikus wszystko co związane z moją stroną dwkojotao.ucoz.pl jest blokowane przez Facebook angry pls o jakieś info w tej sprawie. dry
Post edytowany przez dwkojotao - Czwartek, 28-11-2013, 14:14
Fantagiro
Postów: 135
Reputacja: 2
Wiadomość # 6 | 20:38
Jeśli wam ta opcja nie działa prawidłowo to możecie zastosować: www.addthis.com/get/sharing


Odwiedź: Gejsza.ucoz.pl
Post edytowany przez Fantagiro - Czwartek, 28-11-2013, 20:40
dwkojotao
Postów: 3
Reputacja: 0
Wiadomość # 7 | 10:37
Niestety ciągle wyskakuje to okienko lub podobne...

( Materiał, który próbujesz udostępnić, zawiera link, który nasze systemy zabezpieczające uznały za niebezpieczny.
ucoz.pl
Usuń ten link, aby kontynuować.
Jeśli wydaje Ci się, że widzisz to w wyniku błędu, powiadom nas o tym. )

nie mam pojęcia w czym może tkwić problem który dotyczy jedynie FB .
Post edytowany przez dwkojotao - Piątek, 29-11-2013, 10:38
Fantagiro
Postów: 135
Reputacja: 2
Wiadomość # 8 | 00:42
Skoro pojawił się tutaj w końcu ktoś z supportu to odświeżam temat.
Facebook cały czas blokuje domeny ucoz.



Odwiedź: Gejsza.ucoz.pl
nick
Postów: 82
Reputacja: 9
Wiadomość # 9 | 14:21
Fantagiro,

Tak jest, zdajemy sobie z tego sprawę i wysłaliśmy prośbę o rozwiązanie problemu do supportu facebooka- nie jest to żaden brak w kodzie itp. po naszej stronie i szczerze powiedziawszy nie mamy pojęcia co jest problemem.
Tym bardziej, że zablokowana jest jedynie polska domena *.ucoz.pl.

W każdym razie- będziemy na bieżąco informować o postępie w tej kwestii.
Fantagiro
Postów: 135
Reputacja: 2
Wiadomość # 10 | 16:41
nick - wielkie dzięki za odpowiedź.
Mam nadzieje, że facebook odblokuje domene.



Odwiedź: Gejsza.ucoz.pl
efeb13
Postów: 5
Reputacja: 0
Wiadomość # 11 | 14:56
Cytat dwkojotao ()
Niestety ciągle wyskakuje to okienko lub podobne...

( Materiał, który próbujesz udostępnić, zawiera link, który nasze systemy zabezpieczające uznały za niebezpieczny.
ucoz.pl
Usuń ten link, aby kontynuować.
Jeśli wydaje Ci się, że widzisz to w wyniku błędu, powiadom nas o tym. )

nie mam pojęcia w czym może tkwić problem który dotyczy jedynie FB .


Ten sam problem istnieje na Twitterze. Jeśli chcesz coś udostępnić ze swojej witryny ucoz Twitter informuje, że witryna ma szkodliwe oprogramowanie i jest niebezpieczna. Czy ktoś wie, dlaczego tak się dzieje?
nick
Postów: 82
Reputacja: 9
Wiadomość # 12 | 13:39
efeb13,

Zostało to spowodowane przez nadużycie uCoz i naszego regulaminu- dział Wsparcia Techniczego codziennie przeczesuje tworzone strony w celu wykrycia nielegalnych treści/ spamu/ phishingu- zdarzało się jednak, że takie szkodliwe strony zostały stworzone przy użyciu uCoz.
Być może twitter dopiero teraz "przetworzył" np. nawet stare zgłoszenie dotyczące strony zawierającej szkodliwą treść- ciężko jest bowiem stworzyć algorytm wyłapujący np. phishing.

W konsekwencji- mimo iż według naszych obserwacji nie ma obecnie żadnej strony osadzonej na domenie ucoz.pl, która mogłaby zawierać szkodliwą treść czy formularze- facebook/ twitter na podstawie pojedyńczych przypadków uznał wszystkie strony osadzone na domenie ucoz.pl za potencjalnie zawierające niepożądaną treść.

Z naszej strony mogę zapewnić, że staramy skontaktować się z supportem facebooka i twittera (co nie jest tak łatwe) bądź też wypracować inne- nawet tymczasowe- rozwiązanie tego problemu.
efeb13
Postów: 5
Reputacja: 0
Wiadomość # 13 | 20:01
nick, stokrotne dzięki za szybką i wyczerpującą odpowiedź! Z niecierpliwością będę czekał na rozwiązanie powyższego problemu! Pozdrawiam!
nick
Postów: 82
Reputacja: 9
Wiadomość # 14 | 00:50
UWAGA!

Oficjalnie możemy poinformować, że problem został zażegnany! smile

Na facebooku bezproblemowo można już udostępniać linki do stron osadzonych na domenie ucoz.pl- tak, jak np. tu: https://www.facebook.com/ucozpolska/photo.php?fbid=270996843082199
olexmo
Postów: 1
Reputacja: 0
Wiadomość # 15 | 13:27
To ja poproszę o odblokowanie strony zst.augustow.pl ciągle zglasza, że augustow.pl jest niebezpieczne, a NIE jest!!! wacko
Forum uCoz » Ogólna informacja » Aktualizacje serwisu » Przedstawiamy Nowy Moduł - Media Społecznościowe
  • Strona 1 z 1
  • 1
Wyszukiwanie: